Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több kérdésem is lenne egyben,...

Több kérdésem is lenne egyben, de elsősorban az, hogy mi a másik amit fizetni szoktak foglaló helyett?

Figyelt kérdés

1.kérdésem(első felvetés)Házat készülünk venni kp+egy személyi kölcsönből!

A tulaj foglalòt szeretne,de egyszer egy háznál már megjártam(lelépett a tulaj a foglalóval,hiába nem tehette volna meg),elveszitettem a foglalot,nem találtam meg a tulajt.

Emiatt nem szeretnék foglalot fizetni.Mi a másik amit szoktak ilyenkor fizetni amit vissza is kaphatok ha vagy én visszamondom a vásárlást vagy ő eláll az eladástól?

2.kérdésem (második felvetés)meg lehetne oldani,hogy 2 lakáshitel menjen a nevemen egyszerre?A bankok nem vacilálnak miatta?mindkettő másik házon lenne!Ha nem muszáj nem személyi kölcsön lenne,bár erre gondoltunk elöször.

3 gyerek van.összjövedelem páromé és enyém 200 ezer ft!

3.kérdésem:

Melyikkel járok jobban?személyi kölcsön vagy lakáshitel?


2011. máj. 15. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

1: ha lelépnek a pénzeddel, akkor teljesen mindegy, hogy milyen jogcímen vették azt át... Előleget szoktak még, az visszajár, ha meghiúsul az adásvétel. De mégis miért akarsz bármit is fizetni, ha az nem foglaló?!? Ennek semmi értelme!

2: a bank eldönti, hogy ad-e hitelt, ez teljesen az ő hatásköre, más erre nem tud választ adni. Az én tippem amúgy az, hogy nem.

3: a lakáshitel olcsóbb

2011. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miaz, hogy "nem találtad meg"?!

Csak úgy valakinek a kezébe nyomtál pénzt, hogy tessék foglaló minden papír nélkül? Mert ha a nevét tudtad és volt róla papír(illetve ha láttad a házat...) akkor fel kell jelenteni és a rendőrség megtalálja.

2011. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1: fizetési meghagyás, a tulaj meg a házában lakik, de legalábbis a ház végrehajtható
2011. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ELŐLEGET FIZESS ÉS NE FOGLALÓT!

Ezt az ügyvéd által megírt adás-vételi szerződésben rögzíteni kell, és az összeget ott az ügyvéd előtt átadni! Ha a vételi szándékot ti mondjátok vissza, a kifizetett előleg visszajár, a foglalót soha nem kapod meg!

2011. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A foglalos dologgal kapcsolatban:eltelt már 2 év azota miota ez történt.sokáig a törtèntek után 300 km-rel arrébb éltem,nemrég jöttem ide vissza ahol azelött laktam.nagyon sokszor kerestem,telefonon,e-mailben stb.semmire nem válaszolt a hàz tulajdonosa.azòta(kb 2 honapja) beszéltem a tulajjal,nem hajlandó elismerni hogy ő lépett vissza és e mellé jön az is,hogy sajnos nem tudom semmivel sem bizonyitani,hogy kerestem,mivel az sms-ek,a mailek,a hivások nincsnek már meg és így nem tudok mit tenni.

Nem szeretnék elállni a vételtol,de mivel a vételár külömbözetét csak kölcsönből tudom kifizetni és ha nem kapok akkora összeget a házra akkor a vásárlás bármennyire is nem szeretném meghiusul.

Nem szeretnék értetlenkedni,de akkor a 30%-ot ügyvéd előtti szerződéssel kell átadni a tulajnak és ezt a bankhoz is be kell adni,hogy bizonyitsuk,hogy a 30% önerő megvan?!lehet én értelmeztem rosszul! :s

2011. máj. 16. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék értetlenkedni,de akkor a 30%-ot ügyvéd előtti szerződéssel kell átadni a tulajnak és ezt a bankhoz is be kell adni,hogy bizonyitsuk,hogy a 30% önerő megvan?!lehet én értelmeztem rosszul! :s"


Alapvetően jól értelmezed.

Bár január óta a KÖZJEGYZŐ sokkal jobb választás, mint az ügyvéd, mert:


- olcsóbb. Esetenként sokkal.

- az ügyvéd által ellenjegyzett tartozásokat továbbá is polgári peres bírósági eljárás során kell behajtani (sok év, sok költség), míg a közjegyző által hitelesített okmányokat a bíróság megkerülésével azonnali hatállyal át lehet adni behajtócégnek, ezzel sok évet spórolva


És igen, a banknak bizonyítani kell, hogy a 30% önerő megvolt. De, hogy elfogadnak-e ilyen papírt vagy sem azt tőlük kérdezd meg, nehogy kérjék a pénzt és megszívd.

2011. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"sajnos nem tudom semmivel sem bizonyitani,hogy kerestem,mivel az sms-ek,a mailek,a hivások nincsnek már meg és így nem tudok mit tenni."


Ugyanmár! A szolgáltatónak megvannak azok! (Nyilván nem a tartalmuk, de maga a hívást vagy smst kezdeményező fél kiléte, és a hívások sikeressége árulkodó egy bírónak..) És különben sem ez az egyetlen lehetséges bizonyítékod! Ügyvédhez kell fordulni, ha jót választasz, azok nagyon ügyesen megoldják. Én tudok jót, ha gondolod...

2011. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!