Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatást kapok...

Milyen támogatást kapok (GyES, GYED, TGYÁS, családi p. stb. ), ha 22 éves vagyok, és még csak 2 hónapot dolgoztam BEJELENTVE, és hónapok óta regisztrált munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Próbáltam utána nézni a neten, mert valaki azt mondta régebben, hogy semmit se kapnék, de ez olyan hihehetlenül hangzik. Nem tervezett baba, kicsit pánikolok, még senkinek se mondtam el. Tudtok segíteni nekem? Úgy akarok odaállni a vőlegényem elé, hogy tudok megnyugtató dolgokat mondani....
2011. máj. 25. 13:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

14:00ás vagyok, az orvostanhallgató húga

[link]

Csak 180 nap számolható el a tanulói jogviszonyból, mellette kell lenni 180 nap munkaviszony is, hogy jogosult legyen GYEDre. Vagyis, aki nappalin tanul, annak elég fél év munkaviszony.

2011. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza.Én is egyetemre jártam és szültem.Gyest kapok csak,mert jövedelem alapján számolják ki.Te azért kaphattál gyed-et (gondolom én,mivel lediplomáztál volt fél év gyakorlatod,ami kell és így jött ki az 1 év)!De ne általánosíts,mert ha nem lett volna gyakorlatod (ami munkaviszony),akkor te is gyesen lennél!E.
2011. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlaton voltam, de fizut nem kaptam.
2011. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

MÉg mindig 14:00 vagyok

A jogász végzettségű védelmében:

MIvel most jár le a GYEDje, így 2009es jogszabályok szerint szült. Amikor még csak 180 nap biztosítási viszony kellett, így amikor abba számolták bele a 180 nap hallgató viszonyát, így össze is jött neki a jogosultság. Akkoriban, akinek nem volt meg 180 nap bérezett anapja, ahogy neki sem, a minimálbér kétszeresének 30%a volt a központilag megállapított GYED.

De azóta volt egy törvénymódosítás, amiben a Fidesz csak a GYES 3 évét állította vissza, a GYED jogosultságot hagyta 1 éven.

2011. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A 13:58-as kérdéseire, a párom tanár, dolgozik, és 3 éve élünk együtt. 2 hónappal ezelőttig albérletben, de most vettünk egy házat egy kis kölcsönnel. Úgy kalkuláltuk, hogy még idén meg lesz a pénz az esküvőre is, és tavasszal az is meglesz, és mikor 1 év múlva diplomázom (levelezőn vagyok, mert mikor elkezdtem a sulit, még volt főállásom- csak papíron nem sajnos, hála a kedves főnöknek...), rákészültünk volna a babavárásra. De ezt már az anyukám is megmondta, a gyerek nem akkor fog jönni, mikor az utolsó rózsaszín flitter is felkerül a babszobában, hanem amikor jönni akar... :)

És ez így is lett... csak még kicsit furcsa...

2011. máj. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!