Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy szerezzek pénzt?

Hogy szerezzek pénzt?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés elég egyértelmű. Gyorsan pénz kéne.13/l
2011. máj. 27. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen max. a szüleidtől kérhetsz...
2011. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek hülyeség/gonoszság ha a közel lakó öregeknek segítek a kertben vmennyiért?Ha nem mennyiért?
2011. máj. 27. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos, igen! "Ez a kérdés elég egyértelmű."

Sajnos ez így, ebben a formában nem igaz.

Válaszolhatnám, hogy kérj a szüleidtől, de erre azt (is) mond(hat)nád, hogy éppen nekik akarsz kérni, mert pl. éppen elárverezni készülnek a házatokat és arra kell a pénz. Ebben az esetben te nem tudod megoldani a problémát.


Mondhatnám, hogy keress valami munkát magadnak, de 13 évesen még nyári munkára sem mehetsz amennyire én tudom.


Esetleg kézimunkázhatnál (karkötő, könyvjelző, stb...), amit eladnál a suliban, de mivel gyorsan kell a pénz, ez sem kézenfekvő a számodra.


Ha csak pár száz esetleg néhány ezer forintról van szó, és azért kell, hogy valami értelmes dolgot vegyél magadnak, akkor maradnak a szüleid. Akár úgy is, hogy a zsebpénzedet (ha van) kikéred előre és esetleg felajánlhatod, hogy fokozottabban segítesz a házimunkában, mint eddig.


Sajnálom, de 13 évesen nem túl sok lehetőséget látok arra, hogy pénzt keress magadnak.

Megpróbálkozhatsz még a megunt ruhadarabok, játékok eladásával, de ebben az esetben mindenképpen kérd ki a szüleid véleményét is, hiszen ők vették neked.


Vagy, megpróbálkozhatsz a szomszédnéni kutyájának a bérsétáltatásával is...

2011. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy egy notebook-ra spórolok már találtam egy jót az egyik ismerősöm boltjába és azt mondta hogy 35000-ért odaadja nekem van 22000 még kéne gyüjteni.
2011. máj. 27. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy olyan dolog, amibe a szüleid is segítenek neked...


A te ötleted is jó egyébként. Hogy mennyit kérhetsz? Hát ez változó, függ attól, hogy milyen feladatot kell elvégezni, és hogy milyen időtartamú a munka. De leginkább attól függ, hogy mennyit fog felajánlani a "munkaadó".

2011. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs a sok kérdésért de hogy hirdessem meg vagy mit csináljak hogy keressek néhány emberkét?
2011. máj. 27. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ismered őket, és megkérdezed őket mikor beszélgetsz velük, hogy nincs-e szükségük valamire, amit te meg tudnál csinálni egy kis pénzért. Pl. bevásárlás, mert mondjuk későn érnek haza a munkából.


Azt felejtsd el, hogy ismeretlenül hirdeted, vagy ismeretlen emberekhez kopogsz be ezzel (akár ugyanabban a házban ahol laksz, de ők nem ismernek).

Vérmérséklettől függően vagy udvariasan vissza fognak utasítani, vagy el fognak zavarni, hogy ne zaklasd őket ilyen marhaságokkal, nekik sincs elszórandó pénzük. Merthogy a legtöbb embernek tényleg nincs manapság. Pl. nekem sincs szükségem ilyesmire, van két jó lábam, el tudok menni a boltba én is, minek fizessek pluszban ezért valakinek?


Az egyetlen esély olyan embernél rákérdezni az ilyenre, aki ismerősöd, vagy szemmel láthatóan öreg, mozgássérült, stb, akinek az ilyesmi gondot okozhat. (persze ott azt is figyelembe kell venned, hogy mondjuk rokkantnyugdíjból meg pláne nem fogja futni arra, hogy a te notebookodat finanszírozzák)

2011. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!