Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy "trükk"-re jöttem volna...

Ranieri kérdése:

Egy "trükk"-re jöttem volna rá valuta váltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Angol fontomat (GBP) szerettem volna a legjobb helyem beváltani akkor figyeltem fel erre. Egy példában vázolom: Ugye a bankok vesznek és eladnak is (jelen esetben) GBP külömböző áron. Általánosságban 300Ft körül veszik és 308-310Ft körül adják el. De van olyan bank ami 320Ft ért veszi és 330Ft ért adja el. Rögtön felmerül bennem hogy mivanha bemegyek az első bankba, veszek 1000 Angol fontot 310.000 Forintért. Átsétálok ezzel a pénzzel ahhoz a bankhoz ahol 320 ért veszik, és eladom az 1000 Angol Fontomat 320.000 Forintért. Elvileg nyerek 10.000 forintot. Aztán meginnt megcsinálom ezt és így tovább. Nyílván lehetetlen hogy ez így működjön, mert ez nem álomvilág hogy ingyen jöjjön a pénz, de mégis nagyon érdekelne hogy hol bukik meg ez az ötlet. Van valami szabály ez ellen? Vagy kitiltanak a Bankból ha óránként megyek venni 1000 Angol fontot?
2011. máj. 31. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez így működik. Ez a csodálatos rejtélye az árfolyamoknak :-)))))
2011. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Emiatt az árfolyam-különbözet miatt szív a sok lakáshiteles, meg aki anno vett alacsony árfolyamon eurót, és most eladja, az nyer rajta. Ez mindig is így lesz, míg van árfolyam, és különböző valuták.

Azt, hogy a bankból kitiltanak-e nem tudom.

2011. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tiltanak ki ez a tőzsde lényege,az árutőzsde lényege. olcsón veszel és drágán eladod. De nem fogsz ilyen különbséggeket találni,a készpénzkezelési költség elviszi a hasznodat,utalva pedig más árfolyamon váltanak.

(

2011. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy kitiltanának, de ritka hogy 10 forint külömbség legyen.

a bankoknak a te akciódon már rajta van a hasznuk így nekik mindegy hogy eladsz vagy veszel minden tranzakcióval ök nyernek.

ezt úgy szokták csinálni hogy heteket is várnak és amikor nagy a külömbség akkor váltanak.

2011. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jah csak kb a számládról meg levonnak valamennyit az ügyintézés miatt is nem?
2011. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

*Általánosságban 300Ft körül veszik és 308-310Ft körül adják el. De van olyan bank ami 320Ft ért veszi és 330Ft ért adja el.


Szerintem nincs ekkora különbség.

309,15 most az MNB középárfolyam, általában ennél olcsóban veszik, és drágábban adják el, csak abban van különbség, hogy mennyivel.


Egyébként árfolyamnyereségnek hívják azt, amit "feltaláltál". És elvileg adózni kell utána (gondolom, nem fogsz...)

Nem hiszem, hogy el lehet érni óránként 10000 Ft nyereséget, ha veszel 1000 fontot. Pár Ft-ért meg nem éri meg rohangálni.

2011. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg vannak ekkora külömbségek az árfolyamok között, hogy az egyiknél magasabb a vételi, mint a másiknál az eladási, akkor simán meg lehet csinálni, amit mondtál.

A biztonság kedvéért azért nézd át mégegyszer az árfolyamokat.

2011. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban találsz olyan helyeket, ahol ugyanazon a napon az egyiknél olcsóbban adják mint amennyiért a másiknál veszik, akkor simán megcsinálhatod.

)

2011. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Nem úgy néz ki, hogy van ilyen hely, 295-299 között adhatsz el és 313-324 között vehetsz (kb).


[link]

2011. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez elméletben lehetséges, de gyakorlatban nem tudod véghezvinni, mert a vételi árfolyamok sokkal alacsonyabbak az eladási árfolyamoknál.

Pl: Van 1000 fontod-megveszik tőled, kapsz 290000 Ft-ot, aztán átmész egy másik bankba, és ott eladnak neked 930 fontot, ennyi forintért. Szóval vesztettél 70 fontot...

Nincs lefedés a vételi és eladási árfolyamok között...túl nagy a különbség.

2011. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!