Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A teljes reálhozamot megkapjuk...

A teljes reálhozamot megkapjuk vagy csak egy százalékát?

Figyelt kérdés

magánnyugdíj-pénztár....

köszi!


2011. jún. 4. 20:00
 1/7 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy a teljeset...
2011. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a teljeset megkapod, ami lehet h csupán 1% :/
2011. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oh köszi!

akkor a reálhozam a teljes hozamnak valahány %-a!

na abból se kell kenyeret venni! :(

2011. jún. 4. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt... Van akinek nemhogy 1% reálhozama van, de még veszteséges is volt...
2011. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van a teljes hozam. Ez akkor lenne a reálhozam, ha nem lenne infláció. 100 Ft ugyan annyit ért volna 10 éve is mint most. Mivel ez van, a hozamot korrigálják a pénz értékvesztésével, és ez alapján jön ki a reálhozam. Ez mutatja azt, mennyivel lett ténylegesen több pénzed. Lekötsz egy betétet tegyük fel 5% most, 1 éves futamidőre. Ha az évben az infláció 5%-os, akkor bár a pénzed nominálértéke (tehát számszerűleg növekedett), de a pénz romlása miatt ugyan annyit fogsz tudni belőle vásárolni mint egy évvel ezelőtt, tehát valójában a pénzed reálértéke nem változott.


A MNYP ezt a reálhozamot fizetik ki, ami ugye lehet 1%, de ahogy az előttem lévő írta lehet negatív is. Ez azt jelenti, hogy a pénzed vásárlóértéke csökkent a befektetések hatására is. (A MNYP-ak ugye bár befektetik a pénzt). Így lehet az, hogy van akinek ki jött hatalmas hozam, aztán mikor a reálhozamot meglátják, hogy esetleg negatív akkor csodálkoznak, hogy lehet ez.

2011. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A várakozások szerint a hozam 0-15-20%-a várható reálhozamként, attól függően mióta vagy pénztártag, hol és váltottál-e közben. De ezek még mindíg csak hozzávetőleges adatok, nem hivatalosak.
2011. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem durván a teljes hozam 30%-át dobta ki az otp.kalkulátor reálhozamként, illetve kifizetendő összegként.
2011. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!