Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel töltsem a következő egy...

Mivel töltsem a következő egy hónapot?

Figyelt kérdés

Nyár végén költözöm külföldre.

Addig lakást kell találnom, és amint kiköltöztem, nagyon gyorsan munkát, hogy fent tudjam tartani a lakást.

Van valamennyi tartalékom persze, de ki tudja mire lesz elég, hisz sok "extra költséggel" számolok..


A dilemmám az, hogy keressek-e munkát a nyárra, hogy nagyobb biztonságban érezzem magam kint, vagy pedig költsek-e pénzt egy intenzív nyelvkurzusra, hogy nagyobb eséllyel, gyorsabban találjak munkát?


Persze a legjobb a kettő egyszerre lenne, de a nyelvkurzus időpontja miatt máris leszűkül az amúgy se túl sok lehetőségem munkát vállalni..


Egyébként Ausztriába mennék az osztrák barátommal költöznék össze. 6 éve letettem a középfokú nyelvvizsgát, de azóta nem használtam a nyelvet, aktív tudásom szinte egyenlő a nullával, viszont egy intenzív gyakorlás valószínű gyorsan visszahozná a tudásomat.

A barátommal már hetek óta próbálunk gyakorolni, de ő nem tudja elmagyarázni mi miért... Ráadásul most el kellett válnunk a nyárra.


Tudom, nem jó a kategória, de itt kapni a legtöbb értelmes választ :)

23/L


2011. jún. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább dolgozz, ha találsz munkát. Nyelvi környezetben a tudásod nagyjából három nap alatt visszajön, erre felesleges az intenzív kurzusra pénzt kidobni. Ásd elő a régi tankönyveid, azokban megtalálod a miérteket is, lapozd át őket, esetleg vidd magaddal.
2011. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

miért nem az osztrák barátod keresi a lakást? Legalább akkor egy gonddal kevesebb:-) A

zt hiszem én elsősorban a nyelvtanfolyamot választanám, ha nem jön össze semmi meló erre az egy hónapra, akkor se nyelvtanfolyam, se pénz. Tanfolyam mellett próbálkoznék valami munkával. Szüleid nem tudnak segíteni? Fénymásolás apu munkahelyén, vagy bármi, akármi?:-)

2011. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

már most járkálj ki vonattal szétnézni, és érdeklődni munkaügyben.


legalább helyismeretet szerzel, de ha szerencséd van ismerőst vagy akár munkát is!


egyébként jövőre én is tervezem, hogy kimegyek!

2011. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább gyűjt pénzt, ha kimész úgyis hamar belerázódsz a nyelvbe, meg aztán kint is van nyelviskola. Viszont ha mit tudom én...nem tudod befizetni a számláidat sokra nem mész azzal,h. beszéled a nyelvet.
2011. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én a nyelvkurzust választanám a helyedben.

Sokkal jobban fogod magad érezni, ha biztos tudással indulsz neki az álláskeresésnek és nem bizonytalanul.

Ha meg a pároddal költözöl össze és ne adj' isten kifogynál a tartalékokból, gondolom ő ki tud segiteni és majd visszafizeted, ha lesz munkád.

Persze nem azt mondom, hogy "élősködj" rajta, de egy párkapcsolatban alap (szerintem), hogy segitünk a másiknak, ha tudunk.

Úgyhogy szerintem válaszd a kurzust és akkor magabiztosan vághatsz neki a dolgoknak.

L/24

2011. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elég nemzetközi pár vagyunk mi, a barátom nincs otthon a nyáron, de a lakást eddig Bécsben kerestük, de sikertelenül (sok az átverés, iszonyatosak az árak, és mostanában főleg csak nyárra hirdetik a lakásokat az egyetemisták)


Szóval múlt héten Bécsben voltam egy hetet, háát fejlődtem, mivel rá voltam kényszerítve a németre, de nem úgy ahogy szerettem volna.

Kerestünk lakást, és munkát, de amíg nincs bécsi címem, nem nagyon akarnak munkát adni, ezért nagyobb esélyem van, ha már megvan az albérlet.

Az igazság, hogy két másik idegennyelvet használok minden nap, azok vannak a fejemben, és nagyon nehéz egy harmadikat is a fejembe kényszeríteni. :S Úgy érzem nincs több hely neki :)

2011. jún. 8. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!