Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért áll olyan messze a...

Miért áll olyan messze a magyar emberektől a hálózatépítés, és az internetes vásárlás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Közel 100 millió Ft az éves internetes kiskereskedelmi forgalom Magyarországon. Miért gondolod, hogy messze áll?


Mintegy 10-20 ezer ember épít ma Magyarországon aktívan hálózatot, és ennek kb 15-szöröse passzív tagja valamelyik ilyen hálózatnak. Miért gondolod, hogy ez messze áll a Magyaroktól?


Egyáltalán miért vonod a magyarokat egy kalap alá? Van, aki épít hálózatot, más meg nem. Van, aki kenyeret süt, más meg nem. Van, aki cipőt javít, más meg nem. Van, aki zenél, más meg nem. Szerencsére nem csinálja mindenki ugyanazt.

2011. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
50-ből 49 ember teljesen elutasítja, ez tapasztalat.
2011. jún. 8. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És 50-ből hány pék van? Vagy hány fodrász? Hány bankár? Ez van, mégsem mondom, hogy a magyarok elutasítják a pék szakmát. Van, akinek bejön, van, akinek nem. Jól van ez így.
2011. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint beszéltél 50 emberrel (vagy százzal) és 1 vagy 2 nem utasított el? Nem lehet, hogy az ajánlatban van a hiba?


Aukciós oldalon 1 millió körül forgalmazok évente, és én azért kishal vagyok (jah, és nem ebből élek).

Ha nem is ekkora volumenben, de én is és ismeretségi köröm is rendszeresen vásárol internetről, nem hiszem, hogy elutasítóak lennénk.


Az első válaszoló nem tudom honnan veszi az évi 100 milliót, ennek sokszorosára tippelném a valóban elköltött pénz (csak az alexandra forgalmaz évente annyit szerintem).


Ui: ha pontos volt az adat akkor bocs.

2011. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert ez egy lerágott csont.Akit érdekelt a dolog az már belépett és nem érdekli még egy sokadik hálózat.Akit meg nem érdekel az miért hallgasson meg ? Azért hogy neki is elmondhasd az agyturkász dumáidat hogy miért lesz jó neki beszállnia a hálózat aljára? Szerintem még sok is ez az 1-2 ember akit behülyíthetsz, de nem is folytatom mert kitalálom: ez az egész azért jó mert megfogsz gazdagodni, kiszállsz a mókuskerékből és független leszel anyagilag. És egy jó nagy barom is leszel. Vagy ezt már sikerült is elérned?
2011. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

21:54 2009-ben 50 millió volt (GKI adat). A 2010-est is hallottam már, de nem jegyeztem meg, csak a nagyságrendet. Amúgy a válaszom tartalma, és a te válaszodé is, pont ugyanúgy igaz, ha 70 millió az éves forgalom, mintha 300 millió.


20:10 Ez melyik piackutató cég felmérése? Gondolom, nem a saját tapasztalatod szeretnéd kivetíteni az egész országra.


Ha viszont te konkrétan hálózatot építesz, akkor mit törődsz azzal a 49-cel? Találtál 1-et. Dolgozz tovább, és kérj CD-ket a felsővonaladtól, bármelyik hálózatban is vagy.

2011. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én a munkám miatt nagyon sok országban járok, sokat látok, és tapasztalok, és azt látom, hogy a multik kelet felé húzódnak, mert nyugaton mindenki hálózatot épít, interneten vásárol, és Magyarország ezen a téren, meg másban is visszamaradott, korlátolt.
2011. jún. 9. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

14:35 Ha a személyes tapasztalataid alapján formálsz véleményt olyasmiről, amit mérni lehet, akkor sokmindenben igazad lesz, más dolgokban meg tévedni fogsz.

Magyarországon az emberek kisebb része intézi a vásárlásait az interneten keresztül, mint pl az Amerikai Egyesült Államokban. Albániában mégkisebb ez az arány.

A szitu ugyanaz, mint a mobiltelefonokkal volt. Kezdetben a többség még bunkofonnak meg gizdafonnak hívta, ma meg 1,00 fölött van az egy főre jutó számuk. A trendekből nem lehet kimaradni, és valahol az út közepén tartunk.

2011. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akinek bejött a hálózatépítés, az mintha képtelen lenne felfogni, hogy mások miért nem tudják/akarják ezt csinálni. Talán mert etika is van a világon, nemcsak a gátlástalan meggazdagodási vágy. Meg az elutasítók joggal nem akarnak újabb tetemes anyagi veszteségeket elkönyvelni, befektetni olyasmibe, amire semmi garancia nincs, hogy egyáltalán megtérülhet, nemhogy nyereségre tenne vele szert. Különben sincs sokaknak miből invesztálni, ami kevés pénzük van, azt meg másra kell költeniük.
2012. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Akinek fogalma sincs a hálózatépítésről, vagy zsigerből elutasítja azt, annak sokszor mélyen gyökerező szegénységvágya van. Fél a pénztől, szerinte a gazdagok mind erkölcstelen, etikátlan, másokból hasznot húzó gazemberek.


Képtelen felfogni, hogy minden tekintélyes MLM cég (és a termék mögé bújtatott piramisjátékokat nem sorolnám ide) garanciát vállal a termékeire és az üzleti ajánlatra is, tehát gyakolatilag képtelenség vele anyagi veszteséget elérni.


És nem látja, hogy akinek bejött a hálózatépítés, az csak úgy történhetett, hogy sok más embernek segített, akiknek szintén bejött ez. Vagy éppen "bejövőben van"...


Tanuljatok, emberek, tanuljatok!

2012. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!