Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, ha a jó...

Mit lehetne tenni, ha a jó minőségű hamisítványok elárasztják a piacot?

Figyelt kérdés

Korábban teljesen eredeti, külföldről rendelt ruhatermékeket értékesítettem egy aukciós portálon, és kereslet is volt (Abercrombie és egyéb amerikai márkák) bőven. Akkor hetente 3-4 terméket el tudtam adni korrekt haszonnal (kb. 1000 forint/termék), mára ez havi 1-2-re csökkent.

Mára viszont csak és kizárólag hamis termékeket hirdetnek a portálon, amiket Kínából hozatnak be potom áron és úgy adják el, mintha eredeti termékekről lenne szó. Tehát a vevő azt hiszi, hogy jól ár, mert az eredeti árak feléért megkap egy terméket. De arról fogalmuk sincsen, hogy hamisítványok, mivel még sosem volt a kezükben az eredeti típus.

Írtam már a portálnak, de őket nem érdekli a dolog, hiába egyértelmű megtévesztés. Mivel sok pénzt zsebelnek így be.

Érdemes belefogni valami komolyabb jogi hercehurcába, vagy törődjek bele, hogy az emberek naivak és a hamisított dolgokkal beérik?


2011. jún. 9. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg szomorú hogy ilyen sok hamis termék van, de nem hiszem hogy sok mindent tudnál tenni, már a nagy boltokba is bekerülnek a hamisak.
2011. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"jó minőségű hamisítványok "


minél több van ebből annál jobb:)))

2011. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az Ebay-ről szoktam rendelni és elég durva, hogy amit én 2000Ft-ért rendelek postaköltséggel együtt, az itthon az aukciós és egyéb portálokon 6-8-10eFt!!

És teljesen ugyan az! Valaki pedig meg is veszi.

2011. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A hamisítvány általában rossz minőségű.. ha tényleg jó, akkor a vásárló csak nyer vele. És nem fog érdekükben állni, hogy valódi terméket keressenek. Akkor a valódi terméket gyártó cégnek kell elsősorban az árpolitikáját és a termelési költségét megvizsgálni. Természetesen márka és védjegy bitorlás nem szép dolog ugyanis emelett más tiszestégtelen és törvénytelen eszközöközöket is bevetnek a hamisítók (pl gyerekmunka, illegális foglalkoztatás, adó befizetésének elfelejtése, ártalmas anyagok, alapanyagok felhasználása, tehát hamis márkajelzés csak hab a tortán).

Azonban ha tényleg jó minőségű, akkor még márkajelzés nélkül vagy saját márka alatt is megállhatná a helyét a piacon

2011. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 15:32! Konkrétan milyen terméket rendelsz, és honnét érkezik? Szeretnék összegyűjteni pár példát, hogy tudjak mire hivatkozni ha egy vevőmet próbálok meggyőzni.


Egyébként igen, ezek a termékek a jó minőségbe tartoznak, mivel ugyanazoktól a kínai gyárakból rendelik meg a ruhaanyagot a hamisítók és a nagy márkák is, de másképp dolgozzák meg. Kezdetben nem sok különbséget érzel, de ha 1 éve hordod a terméket, akkor már látható a különbség színben, és az anyag használódásában is.

De ugyanez az igaz a napszemüvegekre, órákra is. Alig lehet kiszúrni a különbséget. Mára akkora bevételre tesznek szert a hamisítók, hogy szinte ugyanolyan profi gépeket tudnak vásárolni, mint az eredeti gyártók. Egy Ray Ban napszemüveg olyan 25 ezer forintba kerül, de a hamisítók szinte ugyanazt, ugyanolyan anyagból előállítják és eladják 4-5 ezer forintért. És a gravírozás, a színek, festék, anyag tökéletesen megegyezik.


Rá kellett jönnöm, hogy már nem tudok eredeti termékek eladásával érvényesülni, szóval hagynom kell a fenébe az egészet. Hamisítványt meg nem fogok árulni.

2011. jún. 10. 12:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen.. a vevő nem fogja a drága márkás cuccot keresni, ha a töredékáron kaphat eredetihez teljesen hasonlító árut venni. És még azzal sem tudod meggyőzni, hogy az eredeti 2x-3x annyi ideig tart.. Na és? Ha 1/4-ed áron megkapod?

Egyre több kínai gyártó lát abban fantáziát, hogy ne is hamisítványnak állítsák be a terméküket, hanem elkezdik saját márka alatt futtatni. És ezzel beterítik a piacot.

2011. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérlek segíts!


Szóval Vateráról gondoltam rendelek magamnak egy pár db Lonsdale pólót. Szerinted azok is hamisak? Elég jó áron adják őket, viszont ha hamis akkor nem kell.

2011. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lonsdale-t nem igen hamisítanak, Angliában nagyon olcsó népmárka. Persze lehetnek kivételek, de Vaterán még nem terjedtek el hamis Lonsdale termékek.
2011. jún. 10. 14:11
 9/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:24!

Hidd el, igenis nagy igény van az eredeti termékekre! Nagyon sokan elvből nem akarnak hamisítványt felvenni. A gond az, hogy a vevőknek fogalmuk sincsen, hogy a termék hamis, ha tudnák, akkor nem vennék meg, legalábbis jelentős részük nem.

Lenne tere az eredeti termékeknek, nagyon is. De amíg hazugságra, eltusolásra épül az eladók taktikája, addig nem lesz. Engem nem érdekel, hogy ki mit ad el, de nagyon zavar hogy 10-ből 8-an ott verik át a vevőt, ahol tudják.

2011. jún. 10. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod.


"Lonsdale-es"

2011. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!