Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Világ körüli utazások. Mégis...

Világ körüli utazások. Mégis miből?

Figyelt kérdés

Nézegettem a picasaweb-re feltöltött képeket. Meglepő, hogy mennyi magyar utazta már be a fél világot.

Ők vajon hol és mit dolgoznak, hogy ezt meg tudják maguknak engedni?


2011. jún. 12. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én egy társadalmi szervezetnél dolgozom, eddig Ausztráliába nem jutottam, majd talán idén télen :)
2011. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát még ha tudnád, hogy mennyi magyar nem mozdult ki a szülővárosából sem!
2011. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy Egyiptomi út 150-ből kijön (fejenként) egy komoly szállodában egy hétre. Biztos sokan nem engedhetik meg maguknak ezt sem, de legalább annyian vannak, akik ha nem is évente, de 2-3 évente össze tudnak ennyit rakni és áldozni nyaralásra.


Mi például 2-3 évente megyünk komolyabb nyaralásra (külföldre, 1-2 hetesre), közben csak itthon a telekre vagy valami. De úgy gondoljuk, hogyha már nyaral az ember adja meg a módját, ne a Balatonparton egy régi szoci üdülőben nyomorogjon. Erre viszont ennyi idő kell, hogy összespóroljuk.

2011. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Persze, az általad említett példa valóban nem elérhetetlen.

Na de, hogy huszon-harminc évesen már volt valaki Balin, a Grand Kanyonban, Kubában, Thaiföldön, részt vett afrikai szafarin, ismeri Nepál legszebb részeit. Háát, ez számomra felfoghatatlan. Azért ez nem egy-két fillér.

2011. jún. 12. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Haverom főnöke építési vállalkozó volt. Már tönkrement. De amíg ment a bolt, félévente mentek nyaralni a családdal(3 gyerek) és nem igen érezték meg. Ők is bejárták a világot, volt ahova csak 1 éves várakozás után tudtak bejutni, de kivárták a sorukat.:))))
2011. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Van egy 40 év körüli ismerősünk szőlőt művel(átlag keresete 80.000ft) van egy kb 800.000-1.000.000ft érő háza (10négyzetméter) meg egy kis telke pár gyümölcsfával 2sor szőlővel.Nincs tvje meg ilyen luxus cuccai csak könyvei 3nyelven beszél és bejárta már a fél világot.


Nagyapám mesélte hogy elment stoppal ez az ember Párizsba egy hátitáskával amiben egy egész csülök volt majd 1hét múlva mikor visszajött visszahozta felét:D


Bárhová is ment mindíg bliccelt (vonaton vagy ha tudott akkor buszon is) vagy stoppolt mikor nagyon nem volt kajája akkor lefeküdt valahová és kéregetett.


Tehát pénz nélkül is be lehet járni az egész világot csak nem úgy mint ahogy mások luxus lakosztály meg medence party minden este a tenger mellett:D

2011. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ne irigykedj, inkább gyere velem. Én 2011 szeptemberében indulok, vagyis nemsokára. Alacsony költségvetéssel, néha stoppolással tervezem az utat. Persze lesz repülő is, Afrika kontinensét kihagyom, meg nyilván nem minden országba megyek, csak a legjobbakba. :) Nekem sok külföldi országban laknak barátaim, és rokonaim, pl igy fogom meg oldani többek között. Meg ahol tudok spórolok, csakhogy jusson a legszebb helyekre, szigetekre, repjegyre.

24L

2011. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyenen gondolkodom, de egyenlőre nincs aki velem tartana. Hogy tudnám felvenni veled a kapcsolatot?
2011. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!