Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországi importhoz kell...

Magyarországi importhoz kell EEC Certification?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak EC Certification, vagy EC megfelelőségi nyilatkozatra gondolsz. De lehet még CE megfelelőségi nyilatkozat vagy EK megfelelőségi nyilatkozat is a neve. A lényeg, hogy a CE jelöléshez kell egy ilyen nyilatkozat, miszerint a termék megfelel a rá vonatkozó szabványoknak. A szabványoknak való megfelelést (kérés esetén) tudni kell igazolni (pl jegyzőkönyvvel vagy akkreditált tanúsító szervezet igazolásával). CE jelölés nélkül elvileg nem lehet az EU-ban terméket forgalomba hozni.
2011. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hatékony segítséget!


Egy kínai cég importárújával kapcsolatban kerültem szembe ezzel a kifejezéssel, ami kimondottan nehéz számomra, mivel a Sales Manager annyit mondott, hogy "szükséges-e ECC Certification". De ha jól tudom, 1993-tól már nem is Európai Gazdasági Közösség, hanem több névváltoztatáson át végül az EU egyik alapítója lett.


Ha jól értem a válaszod, akkor ECC Certi már nem is létezik, hanem az a bizonyos "CE" jelölés, amit ott látok mindenen, arra van itt szükség?

2011. jún. 19. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A kettő szerintem ugyanaz. Az ECC szerintem a European Comitée Confirmity rövidítése lesz eleve, csak hozzáírtak még egy Confirmity-t. Az EC pedig ebből az Európai Közösségé (magyarul EK). Ez így nem szűnt meg, csak kibővült tulajdonképpen, de a gazdasági közösséget továbbra is így hívják.

Tehát neked a CE kell, ami meg francia rövidítés: Conformité Européenne, Európai megfelelőség. Mégpedig biztonsági szempontokból való megfelelést jelent. Azt sajnos nem tudom, hogy hol lehet utánanézni, hogy melyik termékhez milyen szabványoknak kell megfelelni. A gyártó valószinűleg fogja tudni, szerintem adtak már el ők EU-ba terméket. A legjobb ha ő adja a nyilatkozatot, mert ha te akarnád bevizsgáltatni, az elég drága lenne. Így meg ha probléma van vele, akkor az az ő felelőssége.

Ez a CE ha megnézed rajta van a plüssmacitól kezdve az elektronikai termékekig. Ruhára és kajára talán nem kell.

2011. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2011. jún. 20. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!