Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Följelenthetnek rendőrségen...

Följelenthetnek rendőrségen egy sikertelen vaterás ügylet miatt?

Figyelt kérdés
Megnyertem vaterán egy könyves aukciót, de időközben megkaptam a könyvet. Írtam az eladónak, hogy megkaptam mástól (5000 körüli könyvről van szó). Írta az eladó, hogy akkor válasszak más könyvet, de nekem nem kell másik könyv. Erre kérdezte, hogy mehet-e a negatív értékelés a rendőrségi feljelentés mellett. A negatív teljesen jogos, elfogadom, de feljelentés??? Mert őt nem éri anyagi veszteség, mivel jutalékvisszatérítést is kap ezzel.
2011. júl. 3. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hehe, csak ijesztget. Semmiféle rendőrségi feljelentés nem jöhet itt szóba. Adhat negatívot, oszt jónapot, majd a saját értékelésedben megírod, hogy sajnos ezért történt így a dolog, rendkívül sajnálod. És kb. itt a vége.
2011. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez az év vicce. A vásárlás visszamondása mióta bűncselekmény, hogy fel lehetne jelenteni érte? Csak blöfföl, ráadásul nem hiszem, hogy bármiféle hatóságra rohangálna vele, mivel kétlem, hogy pl. adózna utána. Márpedig ha választhattál volna más könyvet, akkor nem egy-két darabot árul.
2011. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hatályos jogszabályok szerint ha licitáltál kötelező lenne megvenned a könyvet jogi értelemben.


A gyakorlatban 5.000 forintos adás-vétel nem rendőrségi hatáskör, hanem jegyző vagy tököm tudja mi de akárhova egy hangosan kiröhögik majd.


Mehet a negatív és csináljon amit akar. Semmi következménye nem lesz.

2011. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elvileg akkor lehetne rendőrségi ügy, ha eljutott volna hozzád a könyv, de nem fizetted volna ki


itt erről most nincs szó

2011. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most nagyon megnyugodtam. Már láttam lelki szemeim előtt, hogy járkálok a bíróságra. Én nem akartam senkinek se kárt okozni, csak hát nem fogok megvenni valamit, amit 2 nappal előtte megkaptam ajándékba.
2011. júl. 3. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Küldd el az anyjába a rendőrségi feljelentésével együtt! Adj neki te is negatív értékelést és írd bele, hogy a rendőrséggel fenyegetőzött.


(Egyébként pont a héten bírságoltak meg egy behajtócéget, mert az is a rendőséggel fenyegetőzött jogalap nélkül)

2011. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!