Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Etsy bolt nyitása megéri?...

Etsy bolt nyitása megéri? Vagy csináljk inkább egy Meshkát?

Figyelt kérdés

Kis réteget érintő kézműves dolgaim vannak, amiknek magyarországon nem tudom mekkora piaca lenne (külföldön tudom hogy van).


Mire kell figyelni? Hogyan vághatnak át?


Sokat levesz az árból az oldal?


Van kötelező eladási limit (minimum vagy maximum)?


Árulhatom egyszerre mindkettőn?


2011. júl. 3. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fent vagyok a meskán kb. egy éve. Az etsyn is nyitok boltok még a nyáron.

A meskáról egyre rosszabbak a tapasztalatok. Ha olcsón árulsz van esélyed sokat eladni, és nem is kell, hogy minőségi legyen.

Ha szép, igényes dolgokat készítesz, akkor nem tudok elkérni értük a rendes árat. Az etsyn viszont igen. Csak ott nehéz befutni.

Szerintem próbáld meg mind 2-t.

Átvágni nem fognak. A vevők biztos nem.

A meska 30Ft-ot kér feltöltésenként, + az eladás 6%-át. Az etsy is ez körül van dollárba.

Kötelező eladási limit alatt mit értesz?

2011. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kötelező eladási limit:

Hát gondolom ki a karják szűrni az inaktív vagy nagyon eladhatatlan cuccokat tartó boltokat. Legalábbis az oldalnak az lenne az érdeke, hogy jólműködő kereskedelem menjen náluk.

2011. júl. 5. 22:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve azt hiszem a ló másik oldala meg a túlkereskedés, amikor már nem hobbicucc eladása hanem megélhetés. Azt hiszem van arra is valami szabály, hogy mkortól minősül vállalkozásnak.
2011. júl. 5. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne olyanokat árulj, amit egy 5 éves is meg tud csinálni. Sok olyan volt a meskán, de nagy részüket törölték. Az nem számít, hogy mennyit adsz el.

Ha sok eladásod van az se baj. Főleg Neked nem. :)Sokaknak ez a megélhetésük ott. Igaz van vállalkozói engedélyük, számlaképesek, meg ami ehhez kell. De elvileg már az 1. eladáshoz is számlát kellene adni, mert több terméked van fent, és folyamatosan árulod.

2011. júl. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Bár elég régi már az eredeti bejegyzés, de hátha valakinek jól jöhet egy friss válasz.


Az Etsy-t nem hasonlítanám össze a Meskával, mert teljesen más piac. Ha beszélsz angolul, akkor egyértelműen az Etsy a nagyobb lehetőség és egyelőre még mindig megéri megpróbálni.


A [link] oldalon írnak magyarul részletesen az Etsy-ről, az alapoktól kezdve egészen az apró tippekig, hogy mire érdemes figyelni.

2018. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!