Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gazdasági válság idején...

Gazdasági válság idején milyen spórolási taktikák, , praktikák léteznek?

Figyelt kérdés

Gyerekek, lakáshitel, nem biztos munkahely... a pénzkiadást vissza kell fogni, de nem tudom, hogy elég jól csinálom-e.

Nagyon sok mindent veszek a tesz-veszen, lekapcsolom a villanyt, Auchan helyett Lidl-be járok... hogy és min spórolhatnék még? Leleményesebbek, élelmesebbek biztos tudnak pár ötletet adni. Esetleg van valamilyen holnap, ahol ezzel foglalkoznak, valami hely, ahol össze vannak gyűjtve ezek a dolgok?


2009. márc. 29. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Fodrász helyett hajvágó gép, kenyérsütő géppel is meg lehet spórolni pár ezer forintot és ráadásul még egészségesebb is az a kenyér, mert nincs benne tartósítószer.Dohányosoknak öngyújtótöltő, új öngyújtók helyett.Mi ezeket mind megvettük.
2009. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Azzal még több pénzt meg lehet spórolni, ha valaki felhagy a dohányzással.
2009. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Na igen, az ilyen "nagy" spórolásokat én is bírom. Nem veszem meg a 100 forintos öngyújtót, amit használok 1 hónapig, de 15-20 ezret elköltök cigire. Ha annyira nehezen jövök ki a pénzemből a cigi az első amiről lemondok. És most lehet azzal jönni, hogy könnyen szövegel az aki nem dohányzik, de régen én is dohányos voltam, és simán letettem a cigit (nem a pénz miatt szoktam le)
2009. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megválogatom azt hogy hol vásárolok, és dolgozom a főállásom mellett mellékállásban.
2009. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Oda kell figyelni a villany, gáz, vízfogyasztásra. Élelmiszerbe figyelni az akciókat. Persze ésszel, hogy jót vegyél azért de jó áron. Kicsit macerás több helyre menni, de sokat lehet vele spórolni. A Lidl-be, Pennybe, néha Aldiba is jó akciók szoktak lenni. A Tescoba is szoktak jó akciók lenni, de amúgy elég drága.

Meg hát kevesebb ruha, a kajába az igényeket visszavenni. Megpróbálni otthon megtermelni otthon amit lehet, bár igazából mi már számolgattunk hogy megéri e a víz, energia a kiadott locsolásra. Minőségben biztos, mert tudom mit eszek, de amúgy nem tuti.

Előre költségvetés haviba, listával menni boltba és szigorúan csak azt venni, max egy két csoki, nasi.

Ruha mindig csak annyi ami feltétlenül szükséges, és figyelni itt is az akciókat keményen. Példul a C und A-ba szokott leárazva lenni farmer, ruha jó áron, csak nem biztos hogy tudsz méretedbe venni, de ha találsz jó minőségű. Több helyen lehet jókat kifogni, de figyelni kell folyamatosan.

Újságokat visszamondani. Cigit a lehető legkevesebbre levenni, vagy ha megoldható leszokni.

Mosószerből a legolcsóbb. Ha nincsenek durva foltok az is megteszi. Pl Tescoba 3l-es foly mosószer 500körül. Olcsó öblítő. Pl Pennybe. Nem olyan intenzív az illatuk de tiszta lesz tőle a ruha.

Szórakozás kilőve teljesen szinte, vagy sétára korlátozódva.

Igények levéve minimimumra.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!