Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy 3 idegen...

Létezik az, hogy 3 idegen nyelvismerettel,2 diplomával szakmai tapasztalattal munkanélküli lettem?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy elvégzem az egyetemet, tanulok, gürizek, és meglesz az eredménye: bebiztosított állás, magas fizetés. Azt gondolom, ez mással nem fordulhat elő, aki hasonló képességgel rendelkezik. Mostanában váltottam munkahelyet, ahol 1,5 hét után elküldtek, és azt mondták, kamionfosztogatás miatt le kell építeni az újonnan érkezetteket. Azt mondta a főnök, hogy ügyfelei körében segít nekem kárpótolni, azaz beajánlani engem veszprémi vagy környéki munkahelyre. Lehet, valóban nem kamuzott és tényleg nem velem volt a baja? Nagyon kértem, mondja meg, ne találjon ki mesét nekem, ha velem volt a baj, de a szavát adta rá, nem így volt, és ő megmondja a frankót mindenkinek. Kisgyermekem van, még a GYES is jár, de én szeretek dolgozni, és egyszerűen munka nélkül képtelen vagyok még lélegzetet is venni.
2011. júl. 12. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, pont te írod.


"bebiztosított állás." Ezen az alapon a télapóban is hihettél volna. Nincs olyan, hogy bebiztosított állás. Éppen azért, mert olyasmi bármikor megtörténhet, mint ami a te munkahelyeddel történt. Az álláskeresés problémájával sokan küzdünk. Az viszont nem igaz, hogy nincs munkád. Csak állásod nincs. Bármikor dolgozhatsz, csak el kell fogadnod, hogy ha pénzt is akarsz a munkádért, akkor a munkád eredményét el kell adnod valahogy.

2011. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen,de csak nálam? Ha tüdtam volna, nem tanültam volna, nem güriztem volna ennyit...
2011. júl. 12. 21:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt tanultad, ami érdekel, amit szeretsz. A tanulástól nem lettél kevesebb. De botorság azt hinni, hogy most hátradőlhetsz, mert tanultál pár évig. Fogd fel úgy, hogy most az a munkád, hogy munkát találsz. Akármennyi időt rá lehet fordítani...
2011. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak éppen rajtam kívül nincs ilyen képességű ember aki így járt volna. Vagy vannak rajtam kívül akik így jártak?
2011. júl. 13. 08:40
 5/16 anonim ***** válasza:

"Vagy vannak rajtam kívül akik így jártak?" "hogy 3 idegen nyelvismerettel,2 diplomával szakmai tapasztalattal munkanélküli lettem?"


Ezt komolyan kérdezed? Teljesen tipikus helyzet, jó reggelt kívánok!

2011. júl. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én nem ezért tanültam...
2011. júl. 14. 14:58
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértést vársz? Azt megkapod, de nem vagy kinn vele a vízből.


Mindazok, amiket tanultál, lehetnek nagyon hasznos dolgok - félre ne érts -, de ha azért tanultad, hogy jól megélj belőle, akkor nem azon az úton jártál, ami a célodhoz visz.


Akik azt mondták neked, hogy "tanulj kislányom, szerezz jó jegyeket, sok diplomát, és attól lesz jól fizető biztonságos állásod", nem mondtak igazat. Valószínűleg jó szándékkal adtak rossz tanácsot, mert maguk is hittek benne. Ez a tanács azonban 50-100 éve elavult.


Ma hiába van olyan tudásod, amivel biztos állásod lehet, ha a "biztos állás" nem létező dolog. Ezt 2011-ben már illene látni.


Ráadásul számonkérni sem túl bölcs dolog ezt senkin. Inkább alkalmazkodni érdemes az új helyzethez.

2011. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Egyik ismerősöm 4 nyelven beszél haladó szinten, néhány diplomával...mégis csak alkalmi munkái vannak...

Mindenhol azt a választ kapja, hogy "TÚLKÉPZETT"...

2011. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 3 diplomával és 2 idegen nyelvvel nincs munkám. A közös bennünk: gyerekem is van.

Ezért képezhetem magam ahova akarom, interjúkon 90%, hogy megkérdezik, van-e gyerek, ki vigyáz rá amikor beteg :-P

rohadt időket élünk, csak a haverkomaság számít és lehet általa előbbre jutni

2011. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Megértést azt tudok adni neked, ugyan nekem csak 1 diplomám 1 nyelvismeretem és 1 gyerekem van szintén, aki után GYES sem jár, mert 5 éves, és szintén nincs munkahelyem. Egy jó tanács, hogy próbálj meg kapcsolatokat kiépíteni, mert nekem is azt ajánlották, hogy tanulhatok akármennyit, ha nincs ismerősöm, akkor a papírral kitörölhetem....
2011. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!