Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen a szobalány állás?...

Milyen a szobalány állás? Mennyit kell melózni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 16:10
 1/6 anonim válasza:
94%

Szia! Én 2 évet dolgoztam külföldön, 3 éve a 3 babámmal vagyok itthon. Most több a dolgom, fáradtabb vagyok, de nem cserélnék senkivel! :))))))))))))))))))))))))

Itt megbecsülték a munkánkat, sok az elején, míg nincsen meg a rutin. Napi 15 szoba, volt hogy mindegyik elmenős és az kemény!!! Minden ágyat áthúzni...meg az összes dolgot pótolni...cserélni...

Az első 2 hónapban 2o kg-ot fogytam, az állóképességem meg sokat javult... :))))

Fizikálisan megterhelő, agyban is ott kellett lenni, mert ha valami nem jó akkor jön a manager... Na meg időre végezni...

Én szerettem....bár elötte otthon oszt.fő voltam alsósokkal...az jobb volt...

2011. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Még két kérdésem lenne, anyagilag megérte Neked? Tudtál félretenni?

Volt szabadidőd?

2011. júl. 16. 21:04
 3/6 anonim válasza:
80%
Én lassan 2 éve dolgozom szobalányként, és nem szeretem csinálni. Egyrészt: fizikai munka, és nagyon megterhelő!!! Másrészt: én egy kis szállodába vagyok, és megy a fúrás-kavarás. Mondjuk én máshol még nem dolgoztam, és lehet, h. egy nagyobb szállodába jobb. Viszont: én folyton azt hallom, hogy mindenhol emberhiány van, és a lányoknak túl sokat kell teljesíteniük (20-25 szoba). Anyagilag.. hát... kb. 80-90 ezret tudsz megszerezni, ez helytől függ. Borravaló hol van hol nincs, de inkább az utóbbi! De mondom: ez változhat szállodától függően! Remélem tudtam segíteni!
2011. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Anyagilag megérte, Dublinban élünk azóta is. Óránként kerestem kb.4 éve 7,65 eurót, hetente úgy 35o eurót. Most kb. 9-1o euró lenne óránként, heti 39-4o óra fizikai meló...

Nálunk mindenki rendes volt, kedves és segítőkész főnökség...a heti 1 megbeszélésre mindig hoztak cukorkákat meg innivalót....szóval szívesen melóznék ott tovább, ha a gyerekek iskolaelőkészítőbe mennek...na de ahhoz van még vagy 4 év..

2011. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Én Londonban voltam szobalány már vagy 5 éve. 3 hónapig csináltam, amíg találtam melót a szakmámban.


Nekem tetszett az az időszak, de megterhelő munka. Mondjuk bele lehet jönni, ami viszont zavart az a fúrás. Egy nagy, 5 csillagos hotelben dolgoztam és gusztustalanul viselkedtek az emberrel. Mi voltunk a hierarchia legalja és éppen ezért kb senki sem állt szóba velünk. De még a saját munkatársaink is parasztok voltak egymással. Főleg a supervisor-ok. Gusztustalan volt nézni, komolyan. Amúgy ezt, hogy nem állnak szóba a takarítókkal más szállodában is hallottam. Ismerős londínerként dolgozott és akart beszélgetni az egyik csajjal, mire rászólt a recepciósok vezetője, hogy nem beszélgethet a csajjal, mert rangban alatta van. És egy másik ismerős, aki meg recepciós volt is mondta, hogy megfigyelte náluk is ezt a jelenséget. Ezek szintén nagy szállodák voltak több száz szobával. Párom dolgozott kis szállodában, meg egy xedik ismerős (jah kérem, ez itt az elején jellemző:) ) és ott nem volt ez, pedig több hotelben is voltak.


Anyagilag viszont nekem épp arra volt elég, hogy kifizessem a szállást, utazást, kaját és kihúzzam addig, amig nem lesz jobb munkám.

2011. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Atól függ melyik gondnoknövel beszélsz mert van amelyik megszivatna csak ámulsz bámulsz nálunk a gondnokvezetö a legmegértöbb és legrendesebb de vannak lányok akik mondták szivata öket igy otthagyták kamú ez az egész ilyen jó fönököm még nemvolt és nemhiszem hogy lesz a pénz is jó és a kaja is.
2013. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!