Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reális lehet 3 hónapra 160...

Reális lehet 3 hónapra 160 ezer ft-os gázszámla? .

Figyelt kérdés

70 nm-es családi házról van szó,tavaly egész évben nem volt lakva,így gázfogy.sem volt,csak idén jan-tól lakják albérlök és most a Tigáz kiküldött egy ilyen horribilis összegü számlát.

tudom,hogy nagyon hideg volt jan-ban,de azért ennyire...?

más is kapott hasonló meglepit a Tigáztól?

ha igen,ki kellett fizetni vagy csak tévedés volt?


2009. ápr. 1. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sok, de adódhat abból is, hogy előbb fel kellett fűteni a falakat! Január előtt nem lakott benne senki, igencsak hidegek lehettek, emiatt jó pár plusz köbméterre volt szükség.
2009. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 200 m2-re havi 80-90 ezret fizettem, de itt végig fűtve volt és nálunk jó a hőszigetelés. Ha nem hőszigetelő ablakaid vannak, vékony vagy nem szigetelt a fal, akkor előfordulhat. (Főleg, ha a melegvíz is benne van)
2009. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bérlők lakják, akkor elvileg az is előfordulhatott, hogy ők kiengedték a meleget az ablakon. Tévében említettek ilyet, hogy a lakó naponta többször nyitott ablaknál dohányzott, és amikor felszerelték a hőmennyiség mérőt, kiderült, hogy 3-4 szer többet fizethetett mint a többi lakó.

Elvileg lehet, de nem biztos, hogy ez történt. Így lehet reális.

2009. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális.
2009. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 120 nm a ház, januárban 120ezer forint volt a gázszámla, februárban, márciusban 90 ill. 70ezer. Ez 1970-ben épült téglaház, hagyományos fakeretes ablakokkal. Szóval szerintem teljesen reális az összeg, ha nincsen gázártámogatásotok, és nem valami hipermodern, agyonszigetelt házról van szó.
2009. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs gázártámogatás,és a ház sem modern,hanem 40 éves vályog,de ettöl a számlától akkor is az égnek állt a hajam...meg legföképp a bérlök haja...
2009. ápr. 1. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet azért is magas, mert az albérlők szeretik a meleget, és nem 20-22 fokot állítottak be, hanem 25-28 fokot. Nagy különbség gázfogyasztásban.
2009. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!