Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hallottam róla hogy esetenként...

Hallottam róla hogy esetenként lehet nyugdij kiegészitést kérni. Milyen jogcimen tudnék utána nézni? 77 éves anyósom özvegyi nyugdijat és házastársi pótlékot kap, neki kérnénk.

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát szinte biztos, hogy ilyet csak az öregségi nyugdíjminimum környéki nyugdíjjal rendelkezők kapnak: ez most 28.500.- Egyébként önkormányzat szociális és családügyi osztálya.
2011. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Méltányossági nyugdíjemelés van, de szerintem özvegyire nem nagyon adnak, csak sajátjogú nyugdíjra. (Nyugdíjbiztosítónál kérheti)


Van még egyszeri segély, ha átmenetileg olyan élethelyzetbe kerül. (NYUFIG-nál igényelhető)

2011. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!