Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek kéne fizetni...

Szerintetek kinek kéne fizetnie a javíttatást? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval a történet annyi, hogy nem régiben költözködtünk, egy ismerőstől kértük kölcsön a kocsiját (Ford Transit) egy másik meg ismerős elvállalta, hogy a 2 órás munkáért (vezetés, meg egy kis pakolás)5000 Ft-t kér,(nem volt vmi sok dolog, csak egy kevés bútor) a lényeg, hogy mikor kikanyarodott megkért, hogy irányítsam, Ő viszont felhajtott a padkára, ezzel a küszöb megsérült, a kocsi tulajdonosának, ezt persze ki kellet fizetni, aki segített azt mondta, hogy az én hibám, mivel rosszul irányítottam, a javíttatás 40000 volt, a tulaj annyit mondott, akkor legalább az 5000 forintot ne kérje el, de ő még azt is elkérte, szerintetek, itt kinek kéne fizetni?

Remélem nem voltam hosszú.


2011. júl. 17. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Annak aki kölcsönkérte a kocsit.Ugyanis ő vállal érte felelősséget a kocsiért. Azt ,hogy ennek ellenére ő is "kölcsön adta,hogy más vezesse" az nagy hiba volt.
2011. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha neked adta kölcsön a kocsit, akkor neked kell állni a javítást, mert te vállaltál érte felelősséget


más kérdés, hogy aki nem tud vezetni, az ne üljön volán mögé, a sérülés okozója a sofőr, nem aki irányítja

2011. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kárt neked mindenképp ki kell fizetned (ahogy meg is tetted) a tulajnak, mivel te vállaltál érte felelősséget. Viszont a kárt nem te okoztad, hanem a sofőr, aki pénzért elvállalta a munkát. Jogilag nem számít, hogy te irányítottad, a felelősség a sofőré, tehát kérhetnéd, hogy térítse meg neked a kárt. Az más kérdés, hogy ha irányítottad, miért ment a padkára..

De sajnos ez egy nagyon szerencsétlen helyzet, ha nem akar fizetni, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.

Az mindenesetre bunkóság, hogy ezek után elkérte az 5000-et.

2011. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a korrekt ha elfeleznétek.
2011. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!