Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérpótló juttatást fogok...

Bérpótló juttatást fogok igényelni, akkor most ki fognak közmunkára küldeni?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és érettségiztem utána elvégeztem felsőfokon a jogi asszisztens szakmát. Most telt le az egy év regisztrációm a munkaügyi központnál, pályakezdőként. Szeretném megigényelni ezt a bérpótló juttatást. Kérdésem az lenne, hogy ki fognak az utcára utalni közmunkára?
2011. júl. 19. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A közmunka bármi lehet. Én pl pedagógiai asszisztensnek lettem kiküldve. De igen, benne van a pakliban az utcaseprés és a csodálatos kormányunknak köszönhetően az is, hogy az ország másik végébe küldenek...

Ennyi idősen -ha nincs valami akadálya- inkább vállalj el akármilyen munkát: Tesco, benzinkút, stb. Több pénzhez is jutsz és nem is olyan megalázó, mint BPJ-ért sorba állni meg közmunkásként dolgozni...

2011. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos rá vagyok kényszerülve erre a juttatásra, mert voltam tescoban állásinterjún és nem vettek fel oda se egy sima csemegepultosnak, aztán beadtam a benzinkútra kerestek lányokat, de onnan se hívtak, beadtam minden lehetséges alja munkára és sehova nem engem hívtak, hanem mindig mást választottak ki... Most nyílik a KFC gyorsétterem a szomszéd városban és oda is kerestek lányokat, be adtam oda is és onnan se hívtak...
2011. júl. 19. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg ki fognak küldeni,de nem biztos hogy az utcára,mert nő vagy,és az a közmunka lehet takarítás,vagy bármi irodai munka is.
2011. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én 20éves,2009ben érettségiztem le, azóta keresgélek munkát, alkalmi sz*rokon kívül semmi nem volt de az is valami. Január óta kapom a bérpótlót, nem hívtak be közmukára, viszont már annyira unom ezt a tétlenséget, hogy szeptembertőle lmegyek szakmát tanulni, 23éves koromig úgyis ingyenes, kihasznállom. 400-500önéletrajnál tartok amit elküldtem, telefonáltam stb és egy kezemen megtudom számolni, hány helyre hívtak be állásinterjúra. Persze 350ft-os órabért ajánlottak egy két helyen, volt hogy 500ft-al vett fel 1 hónapra rá lecsökkentette 350re és mondta ha nem tetszik mehetek, mentem is. :)
2011. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem küldtek volna közmunkára, de alkalmatlannak találtak rá, és most önkéntes munkával van lehetőségem ledolgozni a 30 napot.
2011. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Talán normális dolgokat kellett volna tanulni...
2011. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszadó, több diplomával és "normális" szakmával is kerülhetsz még olyan helyzetbe, hogy sehova nem kellesz.
2011. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most jöttem vissza közmunkáról....

A bérpótló juttatás ( újabb nevén foglalkoztatást helyettesítő támogatés) újra igénylése egy rémálom...

Engem utcatajarításra küldtek ki pl... 3 hónap volt, havi 32000 es fizetéssel.

Ahoz hogy 2012 ben te bármilyen segélyben részesülj azönkormányzatnál, ahoz neked ebben az évben 30 ledolgozott napnak kell lenned... ha idén nincs meg, jövőre egy forint se, így kényszerítenek rá a közmunkára.

Aki írta, hogy idén nem volt kiközvetítve munkára, annak gondolom nem volt meg a 30 napja sem, így jövőre nem kap semmit már :(((

Az utolsó előttinek csak egy üzenetem van ..!..

Sok sikert az álláskereséshez! :)

2011. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy műkörömépítőnek jobban elmennél.
2014. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!