Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha jön a második baba, de...

Ha jön a második baba, de előtte GYEDEN voltam, most kivenném a szabit, aztán táppénz, tgyás, jobban járnék, mintha visszamennék dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy van egy bizonyos 180 nap, amit vizsgálnak: ledolgoztam-e vagy nem? Ez a táppénz megkezdése előtt számít vagy a tgyásnál? És ha táppénzre megyek, de nem lesz 180 napom, akkor miből számolják ki? Lehet, hogy abból, amit az első picinél kaptam? Az elég jó volt 150 ezer ft körül... változó a fizetésem, nem fix. A kisfiam 3 hónap múlva lesz 2 éves. A szabim kb 60-65 nap lehet. Előre is köszi!
2011. júl. 21. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
előző fizudból tuti nem....1 ledolgozott évnek lenni kell h kapj 1általán vmi féle jutatatást...táppénz pedig nem számít bele...
2011. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fennáll a jogviszonyod, pontosan a papíron szereplő fizud alapján kell majd hogy számolják a juttatásokat, ha nincs 180 napod. Annyi lesz a különbség, hogy a THGYS is maximalizálva lesz (109.000). Ha visszamész, akkor érdemes ledolgozni ezeket a napokat, ha magas a fizud, mert akkor nem lesz a THGYS maximalizálva. Első babával 180 eFt-ot kaptam, a másodikkal 109 eft-ot. De végül is ez másnak egy rendes fizetése, szóval elégedett vagyok.
2011. júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!