Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudtok a magánszemélyek...

Mit tudtok a magánszemélyek csődjéről? Bevezették ezt az "intézményt" már Magyarországon? Ha igen, akkor hova kell jelentkezni ilyen esetben, ha "csődbe mentem"?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még nem vezették be sajnos, pedig nagy szükség lenne rá.
2011. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vezették be, sőt szóba sem került soha, hogy be akarnák vezetni. Túl sok embert érintene, gazdaságilag nem éri meg sem a bankoknak, sem az országnak. Ennyivel karácsonyi ajándékként elengedhetnék mindenkinek a tartozását. Szóval ebben ne reménykedj!
2011. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Arra emlékszem, hogy pár éve szóba került, hogy bevezetik, csak nem tudtam, hogy azóta sem lett belőle semmi csak egy ötlet.
2011. júl. 23. 15:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Szóba került, de érdemi előrelépés nem történt.
2011. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha ettől jobb neked, nekem bejelentheted, én meg tudomásul veszem.
2011. júl. 25. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, attól nekem nem lesz jobb, mert nem hozzák egybe az összes tartozásom, hogy ne külön külön nyomjanak rá a különböző végrehajtó cégek mindegyikre plussz büntetőkamatokat és költségeket, hanem egyben csak egyetlenegy.
2011. júl. 26. 09:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! Neked is több hiteled van,amit felmondtak a Bankok?-mert nekem is sajnos ez a helyzet.A tiéd most hol tart?Nekem különböző behajtó cégeknél vannak a hiteleim,de lehet,hogy valamelyikre már el is indították a végrehajtást...nem tudom mi lesz...???
2011. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Több hitelem és behajtó cégeknél tartanak, mindegyik külön külön +50%-ot rakott rá átlagban a lejárt hitelekre, de velük sem tudtam megegyezni, mivel munkanélküli révén nincs miről egyezkednem velük, mert nem tudok fizetni. Így várakozó állásponton vagyok és munkát keresek, hátha...
2011. júl. 27. 19:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdekes,én is pont így vagyok most...sajnos annak idelyén több hitelt kellett felvennem,lakásvásárláskor,de sajnos 1 évig munkanélküli voltam és ez meg is tette a hatását,nem tudtam őket fizetni.A lakáshitelemet is felmondta a bank,éltek az elővételi jogukkal,ami 2.5 millio Ft volt,amire a szerződéskötéskor még 4.5 millio volt írva-alá íratták velem ezt is,és még én tartozom 7 millioval nekik,elvesztettem a 4 évi befizetéseimet is,az 1 milliot is amit előlegként bele tettem,meg a lakásomat is,meg még 7 millával tartozom...nem tudom mi lesz,ezen kívül is sok felé tartozom,mert ugye berendezni is be kellett.a többi hitelem is már a duplájára emelkedett...nincs kiút úgy érzem,végtelenítve vannak a hiteleink-áldatlan állapot.én most azt csinálom,hogy fizetem az egyiket és a többi kamatozik addíg,de most kaptam 3 fizetési meghagyást is egyszerre.hogy mikor kerül végrehajtóhoz az ügy ,nem tudom...-de mit vesznek el tőlem,nincs már semmim sem???
2012. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hátha ez alatt a 3 év alatt történt valami.....
2015. jan. 17. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!