Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most mit tehetek, már ha...

Most mit tehetek, már ha tehetek valamit, vagy simán át lettünk b***va? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Múlt héten mentünk volna nyaralni egy másik családdal, ők azonban az utolsó pillanatban lemondták(azt hiszem teljesen kamu dolog miatt), ugye akkor meg már nem tudtam lemondani a nyaralást, mert lefoglaltuk az apartmant, tehát nekünk kellett az ő részüket is kifizetni. Erre most én vagyok a szar, a rossz, hogy megpróbálom elkérni tőlük azt a pénzt, merthogy ők nem tudták, hogy akkor is ki kell fizetni ha nem tudnak jönni, márpedig ha valamit lefoglalsz ott egyértelmű, hogy így van. Most mégis mit tudok tenni, hogy visszakapjam a pénzem?
2011. júl. 26. 10:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
84%
Baxogasd őket továbbra is, amíg nem adják oda a pénzt ...
2011. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim válasza:
100%
Én többet biztos, hogy nem hívnám meg őket sehova! Ha valamit megbeszéltek, akkor tudnia kéne annak a családnak, hogy be is tartjuk. Elvégre már nem gyerekek. Ja, és a pénzt "verd ki" rajtuk ;) !!
2011. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Folyamatosan írom nekik az smseket(eredménytelenül)avval jönnek, hogy azt nem mondta senki, hogy ha nem tudnak menni akkor is ki kell fizetni. Én sem lopom a pénzt, az amit helyettük fizettem, nekem igenis hiányzik.
2011. júl. 26. 10:46
 4/64 anonim válasza:
Minek fizetted ki helyettük? :D Nem kellett volna...Amúgy meg először ülj le velük elbeszélgetni, ha az sem segít, akkor durvább eszközökhöz kell nyúlnod. Először fenyegesd meg őket, hogy feljelented őket, ha e sem segít, akkor már csak az erőszak maradt. :)
2011. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha apartmant vettetek ki, akkor mindegy hogy hányan lakjátok, annak fix az ára. Tehát nem főre fizettek, hanem apartmanra. Az viszont egy másik dolog, hogy ha tudtátok volna hogy nem mennek, akkor kisebb is elég lett volna nektek, ami nyilván olcsóbb. Elég nehéz lesz így bevasalni rajtuk.
2011. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de azt a pénzt biztos nem fogod viszontlátni. Semmit nem írtatok arról, hogy kifizetted helyettük stb, bukta :(
2011. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel a feljelentés dumával csak körberöhögnek. Nem tudod bizonyítani,gondolom nincs szerződés, meg nincs is realitása a pernek.

Tanulópénz volt, szerintem mindenki saját magával foglalkozzon, egyedül intézze az ügyeit meg a nyaralását.

2011. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Apartman/főre vettük ki, azaz 4főre volt lefoglalva, 4fóvel számoltak, ezért kellett nekünk kifizetni helyettük.
2011. júl. 26. 10:59
 9/64 anonim ***** válasza:

Hát ha volt a dologról valami papír, akkor abban ennek is ott kellett lennie ugye. Lemondáskor mennyit bukik az ember, meg hogy is van. A nem tudás ilyen esetben nem mentesít, szóval erre akkor nem hivatkozhatnak.

De annak az esélye, hogy viszontlásd, 0. És gyanítom a legesélyesebb ok, amiért lemondták, hogy nincs pénzük pl. Abból pedig nehezen jut neked is.

2011. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:

Soha többet ne beszéljetek meg közös nyaralást ezek után!! Semmit se csinálj velük, aminek "anyagi vonzata van"..

Hivogasd őket rendszeresen, hogy adják vissza a pénzt, én egy kicsit rájuk is ijesztenék, hogy voltál ingyenes jogi tanácsadáson v. van ügyvéd ismerősöd és rákérdeztél, hogy mi a teendő és azt mondták, hogy peres úton többször ennyit kell odaadniuk, stb.. Valami kis "tréfával" lehet bemennek a csőbe... Remélem visszaadják !!!

A mai világban 1000 forint is pénz !!!

2011. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!