Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaza van a szolgáltatónak a...

Igaza van a szolgáltatónak a gázáremelés tekintetében, hogy minél kevesebb utat kell megtennie a gáznak, annál kevesebb a fogyasztói ár?

Figyelt kérdés
Ilyen megvilágításban bármely más fogyasztási cikknek megváltozhatna az ára, hiszen hosszú utat kell megtennie pl . bármely más pesti piacra vitt árunál. Ha azt nézem megteheti a szolgáltató, de ott a gond, hogy nincs versenyhelyzet. Mondhatja bárki is ,hogy leválok a rendszerről és választóm a másikat. Csodálkozom, hogy a vidéki gázáremelésre ilyen HÜLYE választ adnak és etetik meg a fogyasztókat.
2011. júl. 29. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azon csodálkozol, hogy a szállítási költségek nagyobbak nagyobb távolságon, vagy most én értek félre valamit?
2011. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért a földgázt ne keverd össze egy zöldséges standdal :D korántsem mindegy honnan jön a gáz hozzánk, olcsóbb biztos nem lesz ebben egészen biztos lehetsz, de egyenlőre az sem utolsó szempont mennyivel lesz drágább. pl: "szomszéd" oroszoktól jön vezetéken, vagy tengeren túlról hajóval...
2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert a hirek kommentálása ugy történt, hogy a várostól távolabb eső, tehát a pestire nem érvényes. Kérdésem, tehetek én arról, hogy a gázfogadó annó hova települt.Ilyen tekintetben kiszolgáltatottá váltak a vidékiek. Megjegyzem a fővárosiakat mindig is jobban védték és a szolgáltatások zöme jóval alacsonyabb a vidékinél ellenben a jövedelmük messze meghaladja a vidéki átlagot.Nem akarok itt hetet havat összehordani, de a téma rendesen kiakasztott. Elnézését kérem annak, aki azt mondja, hogy ne keverjem bele a piacot, de előbb -utóbb belekeverjük,mivel mi vidékiek nem a fővárosiakért vagyunk.
2011. júl. 29. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A "gázfogadó" nem pesten van!
2011. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen. így van, elnézést nem is a gázfogadást akartam előhozni hiszen nem is erről van szó, hanem ellátottak számáról, ugyanis nyilván való, hogy 1 négyzetkilométeren többen laknak egy nagyvárosban, mint pl egy vidéki városban.De kíváncsi leszek, hogy mi lesz a vidékiek kárára a második érv, ami a következő emelést jelenti. Ha van füstszűrős cigaretta az a baj, ha nincs akkor meg az. Hát így van !
2011. júl. 29. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!