Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kértek számlát a vállalkozótól...

Kértek számlát a vállalkozótól, ha kissebb javítást végez pl. háztartási gépeiteken?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják,hogy ha számlát kérünk,akkor drágább.
2009. ápr. 9. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

ne viccelj, persze hogy drágább. Hát ha mindenről számlát adna, nagyjából be is csukhatná a boltot mert tönkre menne. Meg hát te kb a 2,5-szörösét fizetnéd mint számla nélkül.

Tetszik vagy sem, ez a mai magyar reality ....

2009. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a legtöbb ember nagyon szívesen bevallana mindent és megfizetné az adót, aztán aludna nyugodtan. De ma ezt nem lehet, mert egyszerűen akkor nem marad semmi.

Így marad a "számla nélkül" és ameddig az adószabályokat nem változtatják meg, addig ez így is marad.

2009. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

számla, mert

1. különben nincs garancia

2. beküldöm a számlalottóra

2009. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem kérek, mert szerintem sem lehet megélni úgy egy vállalkozónak, ha minden munkája nyereségét az állam fizeti meg.


Ha garanciális, akkor meg garanciában csinálja meg, nem fizetek érte, nem ad számlát.


Én inkább veszek lottót, mint számlát küldözgetem.

2009. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Na, azért szegény vállalkozókat sem kell sajnálni.

Számla nélkül is POFÁTLANUL sokat kérnek az embertől, pl. miért van az, hogy egy olyan kőművesnek FALUHELYEN, aki 8ra odatámolyog az emberhez (ha jön egyáltalán, mert az igéret semmit nem jelent), és 4kor már lécel, közben meg félóránként egy órára eltűnik, 300.000-et simán összeszed havonta (ok, fekete lé, de akkor is "nettó").

2009. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki a vállakozókat szidja, az sokszor csak általánosít. Egy rendes vállakozó, ha nem ad számlát, ha ad akkor annyival kér többet, amennyivel nő az áfa miatt az összeg. Egy vállalkozónak akkor is fizetnie kell az államnak adott időnként, ha egy fillér bevétele sem volt.

Én csak a sok mobiltelefonárust, meg kütyüárus, meg hasonlókat nem szeretem. Egy becsülettel két kezi munkát végző vállalkozótól elnézem, ha nem ad számlát. Máskülönben meg ha számla nélkül is, de az adott munkáról mindig papírt kell írni, így érvényesíthető(bb) a garancia.

2009. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha egy szolgáltató vállalkozótól nem kérsz számlát, akkor milyen jogon várod el bármely (élelmiszer, ruházati, illatszer, műszaki stb.) üzletben az áru kifizetésekor a nyugtát, blokkot?

A kereskedelem is egy (vállalkozó) szolgáltatás, mégis attól mindenki elvárja, sőt megköveteli a számlaadást! Sőt még azt is megkockáztatom, hogy az óriási konkurencia miatt kisebb haszonkulccsal dolgoznak, mint az ipari szolgáltató vállalkozók (kontárok).

(Ha megfizeted, az utazási bérleted árát arról sem kéred el a bérletszelvényt?)

Vagy mindenkire vonatkozzon a számlaadási kötelezettség, vagy senkire!

Nem lehet ilyen megkülönböztetést tenni, vállalkozások és vállalkozások között.

(Egyik adjon számlát, a másiktól meg nem kérek!)

Jelenleg ha egy elvégzett munkáért számlát kérek csak 20% -kal emeli meg a végösszeget. De engem megnyugtat az a tudat hogy bármi problémám van a munkával kapcsolatban, van a kezemben egy bizonyíték, hogy ki végezte el milyen feltételekkel, mennyiért és mikor a szóban forgó munkát

2009. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem kérsz számlát akkor nettóban meg van neki az összeg, ha kérsz és ezért többet kell fizetned, akkor te fizeted meg az adóját és nettóban ugyanúgy megmarad az az összeg a válallkozónak mintha nem kértél volna, ugyanis annyival kér többet, mint amennyi az áfa, tehát te fizeted meg helyette az adót, és ez jogos? Mert ugye ennek úgy kéne működni, hogy ennyi és ennyi az ár tök mindegy hogy van számla vagy nincs, szerintem pofátlanság, hogy ha számla kérés esetén többet kell fizetni. A válalkozónak így mindegy mert ugyanannyi pénze marad, én nem igazán sajnálnám őket. Egyébként meg ha nem adózunk akkor miből legyen általános iskola, kórház, közvilágítás, csatorna, ivóvíz, úthálózat stb. fenttartva, szerintetek ezt miből finanszírozzák? Mindenki használja és mégis csak egy kicsi réteg pénzéből tartják fenn, na ez mi ha nem igazságtalan.
2009. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló!


Azért ez nem így van! Ha te veszel valamit, akkor azután az áruforgalmi adót neked kell megfizetned, nem a vállalkozónak! Szóval ha megveszel valamit nettóban, az csak neked jó, a vállalkozó maximum azért adja oda, mert akkor olcsóbb, versenyképesebb az árharcban. Másodsorban persze neki sem kell adóznia, a bevétel után, de amit te írtál az azért nem teljesen úgy van.

2009. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt előző válaszoló!

19 évet dolgoztam a szolgáltató iparban, mint szerviz műszerész. Tehát tudom, hogy megy a számlaadás, és milyen adóköltség terhel. 1989-ben, a Rendszerváltás után, egészségi okokból tértem át a műszaki kereskedelembe, mint egyéni vállalkozó. Azóta ebben dolgozom. Csak a pontosítás kedvéért az ÁFA az Általános Forgalmi Adó rövidítése, (Júl. 1-től a jelenlegi 20%-ról 23%-ra emelkedik.)

A szolgáltatásoknak is van ÁFA kulcsa, amit a vásárlónak (jelen esetben a szolgáltatás igénybevevőjének) kell megfizetnie a munkát elvégző szolgáltatónak, aki a számlatörvényben meghatározott módon továbbítja, fizeti be azt az Adóhatóságnak. Tehát ez az összeg NEM marad a szolgáltatónál, hanem bekerül az országos nagykalapba, ahonnan a rászorultság elvén újra elosztásra kerül.

2009. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!