Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintem nem töltöttem ki a...

Szerintem nem töltöttem ki a nyilatkozatot, hogy hozza ki a postás a reálhozamomat. Akkor mi lesz vele? Állambácsi benyelte? OTP magánnyugdíjpénztár egyébként

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem töltöttél ki nyilatkozatot, akkor ne várd a postást, így jártál! "állambácsi benyelte"! Előbb kellett volna gondolkozni!
2011. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha semmilyen papírt nem töltöttél ki, akkor a postás fogja kihozni a mnyp-nél nyilvántartásban lévő címedre. Csak akkor kellett nyilatkoznod, ha ezen bármit szerettél volna módosítani. Az állam akkor nyeli be a pénzt, ha legkésőbb szeptember 16-ig nem veszed át a postán a pénzt. Már ha egyáltalán van reálhozamod (ami nem egyenlő a hozammal).
2011. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van reálhozamom, köszi szépen. Akkor bemegyek hétfőn a magányugdíjpénztáramhoz és módosítom a címemet.
2011. aug. 5. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha már elindították, akkor azzal elkéstél.
2011. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
J betűs vagyok, nem hiszem,hogy elküldték volna. De ha elküldték akkor mi van? visszamegyek a régi címemre és elhozom az értesítőt.
2011. aug. 5. 16:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Az OTP még csak a héten kezdett el utalni és a B betűsök csütin kapták meg.
2011. aug. 5. 16:16
 7/12 anonim ***** válasza:
De ha esetleg már elutalták, akkor a "visszamegyek a régi címemre és elhozom az értesítőt" dolog nem nagyon fog működni, mert nem adják oda a postán, ha nem egyezik a lakcím.
2011. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor feltételezem a pénzt visszaküldik a nyugdíjfolyosítónak, akik már a jó címemre fogják kiküldeni. Nem aggódom emiatt, nem hiszem,hogy 5 nap alatt eljutottak volna a J betűig ha szerdán még csak a B-nél tartottak.
2011. aug. 5. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:

"Akkor feltételezem a pénzt visszaküldik a nyugdíjfolyosítónak, akik már a jó címemre fogják kiküldeni."


Nem próbálják meg kétszer kiküldeni. Ha elsőre nem tudod átvenni, akkor byebye reálhozam.

2011. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
péntek éjszaka már nem tudok semmit csinálni csak annyit,hogy hétfőn reggel bemegyek személyesen és reménykedem,hogy még nem küldték ki
2011. aug. 6. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!