Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kamu név, kamu adatok bérleti...

Kamu név, kamu adatok bérleti szerződésnél. Lehet valami bajom belőle?

Figyelt kérdés
Kivettem egy házat, egy pár hónapra de a bérleti szerződésbe kamu nevet, adatokat adok meg. Ha rendesen fizetem a bérleti díjat akkor lehet valami bajom belőle? - vagy kiderülne a turpisság? -
2011. aug. 5. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy oldod meg,mert az adatok rögzítéséhez elkérik a személyi igazolványodat.A szerződésben benne kell lenni a személyi igazolvány számodnak is,és a személyi igazolványban szereplő adatoknak.

Azt meg nem mondhatod,hogy "bocsi,nem hoztam személyit" mert egy normális tulaj aki bérbe adná a lakását inkább elnapolja a szerződést kötést,de csak úgy senki nem ír adatokat..

2011. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk kiraknak a házból, mert papír alapján nem te bérled. Már ha egyáltalán bejutsz így.
2011. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én épp a minap kötöttem bérleti szerződést, és az irataimat le is fénymásolták... Lakcímkártyát, és személyit. Esélytelen a próbálkozásod.
2011. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És hogy oldod meg az iratok elmismásolását? Azokat ki kell rakni az asztalra, hogy bele tudják írni az adataidat.


Amúgy meg miért fontos ez neked? Ha fizetni fogod a díjat? És neked nem kell adóznod utána. Szóval nem értem. Vagy mégsem akarod kifizetni majd a díjakat?

2011. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 JulesM111 ***** válasza:

Kedves válaszolók, lehet, hogy a kérdező máshonnan "menekül", talán egy tartozás, talán egy idoóta férj...

A legtöbb bérbeadó nem nagyon szokott komoly szerződést írni főleg nem lakásra, mert a bérbeadó nem akar adózni, így van esélyed arra, hogy kamu adatokkal kivedd a lakást.

(Kamu személyi, lakcímkártya készülhet 30-50k között, főbérlőt átverheted vele, ha már ki kell tenni az asztalra, de hatóságok előtt bukta van...)

Kauciót kifizeted (2-3 havi), és slussz, ez őt is védi, téged megbízható fényben tüntet fel.

Ez a turpisságod akkor derül ki, ha nem akarsz elmenni, vagy összetűzöl a főbérlőddel, rád hívja a rendőrséget, akkor kérni fogják az írataidat, és véged van...

2011. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jules, akkor béreljen egy barátnője vagy az anyukája nevén. Gerinctelenségnek tartom, mikor valaki hamis adatokkal üzekedik, majd a végén ott marad a bérbeadó egy jókora tartozással a nyakában. Manapság ez ugyanis divat. Még a bérleti díjra azt mondom, jó-jó, de a rezsi- fűtés, víz, áram tartozás, na az durva.
2011. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha a bérbeadó ilyen korlátolt, hogy papírok nélkül is aláírja, akkor meg valahol megérdemli szerencsétlen (tanulópénz).
2011. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az szó szerint tanuló PÉNZ.. Szerintem is gerinctelenség, de nem hangsúlyozta a kérdező, hogy a felsoroltak közül mi igaz rá, így korai a következtetéseket levonni. :)
2012. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!