Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri magánvállalkozóként...

Megéri magánvállalkozóként otthoni kézműves termékeket "gyártani"?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam miért is állnék be éhbébért bárhova dolgozni, jobb-rosszabb helyen is 80 és 150 között vannak az átlagfizetések. Viszont ha egy kisvállalkozást veszek a kezembe, csak anyagok kellenek hozzá, kéziszerszámok, esetleg nagyobb barkácsgépek, és nagyobb profittal tudnék a piacra termelni, mintha beállnék rabszolgának.


Az előnyök között lenne, hogy rugalmas munkaidőben magamnak dolgoznék, szabadidőmben pedig tanulhatnék, sportolhatnék, vagy pályázhatnék jóval komolyabb munkákra is.


Tudom, hogy mindenki nagyon félti a jól bejáratott gépezetét és kapcsolatait. De ez egy anonim honlap, néhány részletet kihagyva nyugodtan írhattok kicsit személyesebb tapasztalatokat is.


20/F


2011. aug. 5. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha még nem olvastál itt rólam, privátban leírnám neked hogyan kell egy vállalkozást beindítani, sikeressé tenni, és gond nélkül élni életed végéig. Persze ne hidd hogy ez egyszerű és nem kell egy kis szerencse is hozzá. Annyiszor leírtam már ezt, hogy nem vagyok miatta itt népszerű, azért is gondoltam a privátot. Ott nyugodt körülmények között tudnánk társalogni egy kicsit, senki nem szólna be közben. Persze ahhoz kell a címed, legalábbis egy rövid időre.
2011. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen csak engedélyezned kell annyi időre, ameddig nem kapsz tőlem egy gyors reagálást. Onnantól már le is veheted, és tudsz nekem vissza írni.
2011. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a vállalkozás indítás.

Kézműves vagyok. (volt már kiállításom és médiákban is szerepeltem) Sajnos én csak az alkotáshoz értek, és egyáltalán nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. Nézelődtem a neten és azt találtam, hogy ha szellemi szabadfoglalkozású valaki, akkor kap olyan adószámot, amivel tud venni számlatömböt. Ugyanis érdeklődtem ajándékboltokban, akkor veszik be az alkotásokat, ha tudok adni róluk számlát, mert őket ellenőrizhetik, hogy honnan van a tárgy. Úgy olvastam, hogy nem kell könyvelés sem vezetni. De mivel azért annyira nem világos az egész, várok, amíg megvilágosodom. :) Kíváncsi vagyok a válaszadóra!

2011. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

bocsi, de miért nem te állítod be, hogy lehessen neked privát üzenetet küldeni?


egyébként a józsefvárosin lehet venni "kitöltött" számlatömböt :D

2011. aug. 6. 09:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ismernéd az eddigi legtöbb reakciót a történetemre és a sok gyűlölködőre, megértenéd. Persze ha nincs valamilyen korszakalkotó, a világon egyedülálló ötleted, szabadalmaztatott technológiád és egy milliárdos külföldi üzletember társad, mint nekem, akkor erre úgysincs sok esélyed. Meg azért én már 49 éves is vagyok.
2011. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
glazbox (kukac) gmail.com-ra írhatsz
2011. aug. 6. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem járok a Józsefvárosin. (egyébként sem voltam még sosem)

Ja, az alkotásaimat, sem hasonlót, nem árulnak boltban. Teljesen egyedi.

2011. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
+ azért majd megoszthatnátok velem is a miként, hogyan problémára a megoldást, persze csak ha nem derogál hogy nő vagyok...
2011. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
adj légyszi egy elérhetőséget (:
2011. aug. 6. 18:40
 10/11 A kérdező kommentje:

"persze csak ha nem derogál hogy nő vagyok..."

ha jó nő vagy, akkor nem :P

2011. aug. 6. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!