Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy esetleges világválság...

Egy esetleges világválság esetén mi lenne a legértékállóbb csereeszköz?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, bedől a pénzpiac... miért ne? Szerintetek mi lenne az, amiért pl. élelmiszerhez lehetne jutni, stb? Eddig az arany alkalmas volt erre. Ti mit használnátok egy ilyen esetben?
2011. aug. 6. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én zenélnék. Amúgy meg nem különösebben izgatna, mindig tele van a kamra és a hűtőláda, egy jópár hónapig lazán elélnénk az itthon lévő ételekből. Addigra meg csak helyreáll a rend :)
2011. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy jó kis hegedűszóért megdobnak egy sonkával, vagy tüzelővel, így gondolod? Egyébként tetszik, hogy így fogod fel. :)

Álmomban válság volt. :) És reggel felébredve ezen kezdtem el gondolkodni... Nem teljesen alap nélküli a kérdésem. :)

2011. aug. 6. 00:42
 3/4 anonim ***** válasza:

VV esetén bármi az lenne. Ugyanaz lenne, mint amikor infláció volt Magyarországon. Dolgoztál másoknak és nem pénzt kaptál érte, hanem terményt vagy akinek dolgoztál, az is dolgozott neked valami mást.


Nem hiszem, hogy lenne konkrét preferált csereeszköz, de a legértékállóbb biztosan az arany lenne, ezért nagyon megnőne a betörések és az utcai bűncselekmények száma, ahol aranytárgyakat vennének el főleg az áldozatoktól.

2011. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arany lenne szerintem is, mert abban bíznak az emberek. Kérdés hogy meddig tartana, mert lehet egy idő után egy gyűrűért adnának egy kenyeret, szóval az arany is elinflálódna.


De szerintem a legrosszabb egy nagy világválságban az lenne, hogy nagyon megnőne az erőszak. A 30-as években még nem voltak annyira erőszakosak az emberek, mint most. Simán ölnék az embereket az aranyért az utcán, de akár élelmiszerért is. Amúgy ha lenne ilyen, akkor én kiköltöznék mondjuk Kínába valami kis eldugott faluba

2011. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!