Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy levél sima elsőbbségi...

Ha egy levél sima elsőbbségi postaként van feladva akkor adnak róla valami küldemény azonosítót?

Figyelt kérdés
mert nem jött meg így egy levelem ruha volt benne és azt írja ő pedig feladta hogy tudnám leellenőrízni?
2011. aug. 8. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Elsőbbségiként csak akkor tudja feladni, ha ajánlott a levél, akkor meg nála van az igazoló szelvény, ha jól tudom. :) Neki kell az alapján a postára bemennie, és tudakozványt beadni.
2011. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha elsőbbségiként adták fel akkor ki kellett tölteni róla az elsőbbségi szelvényt.
2011. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
49%

Szia!

Elvileg ki kell tölteni hozzá egy feladó szelvényt, amit lepecsételnek és ragszámot is kap, kérd meg küldje el a másolatát v fotóját v magát a számsort írja meg neked, ez alapján meg tudják keresni!

2011. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudja az első. Elsőbbségi levélként feladható a küldemény, ez esetben nem lesz könyvelt levélpostai küldemény, az útja nem követhető nyomon, és a feladását sem igazolja semmi...

Ahhoz, hogy nyomonkövethető legyen, ajánlottan kell feladni - ekkor is kérhető az elsőbbségi levélkezelés.

De ha csak sima levélként, elsőbbséggel adta fel, akkor vagy elhiszed neki, vagy nem...

2011. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a sima küldeményeket nem regisztrálják (akkor sem, ha elsőbbségi). Ezért is szokták a különböző aukciós oldalakon (teszvesz, vatera) is írni az eladók, hogy az ilyen postázási módot csak saját felelősségedre válaszd, mert nem lehet kerestetni, ha eltűnik. Ha fontos a csomag nem éri meg spórolni azon a 225.-Ft-on (ajánlott díj).
2011. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs hozzá küldeményazonosító


első, az elsőbbségi különszolgáltatást nem csak ajánlott levélhez lehet kérni


kérdező, te meg tanuld meg, minden t ajánlva és levélszekrénybe nem kézbesíthető jelzéssel kell kérni


amennyiben te így kérted, vagy előre tudtad, hogy nem ajánlva lesz feladva, a te tanulópénzed az eset


ha ajánlott levelet fizettél és simán küldte, akkor kérd vissza a pénzed

2011. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van róla papír, ha kért számlát. Én is szoktam dolgokat feladni (vaterázom), de pont ezért jobban szeretem az ajánlva küldést. Drágább, de nyomon követhető. Ha a vevő nem ajánlva kéri, akkor meg kérek a nevére a feladásról számlát.
2011. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Elsőbbségiként bármikor feladhatom, arról nem állítanak ki külön szelvényt, csak, ha kérek mellé ajánlottat, vagy tértivevényes feladást.


Max. elhiszed neki.

2011. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
"Csak akkor van róla papír, ha kért számlát. Én is szoktam dolgokat feladni (vaterázom), de pont ezért jobban szeretem az ajánlva küldést. Drágább, de nyomon követhető. Ha a vevő nem ajánlva kéri, akkor meg kérek a nevére a feladásról számlát."" és azzal mit bizonyítasz, ha kérsz számlát? semmit, bármikor kérhetsz bármilyen levél feladásakor bárki nevére
2011. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!