Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lejárt az álláskereső segélyem...

Lejárt az álláskereső segélyem, meddig vagyok biztosított?

Figyelt kérdés

...jelenleg az Önkormányzattól kapok 16.850 forintot(3 hónapig), meddig vagyok biztosított a TB felé?


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 10. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikortól meddig kaptál álláskeresési ellátást a munkaügyi központtól?

Jelenleg milyen jogcímen kapsz 16850 forintot az önkormányzattól?

2011. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, pontosan 2011.07.18-án járt le az álláskeresési segélyem.

Valójában fogalmam sincs milyen jogcímen is kapom ezt a 16.850 forintot-nem kaptam róla semmi papírt. A munkaügyis hölgy csak annyit mondott, ha együttműködöm velük továbbra is, akkor ezt folyósítják nekem 3 hónapig. (az OEP Igazolványomat vissza is adta)


2011. 08.05-én jártam orvosnál, és még élt a biztosításom-legalábbis a gép szerint.


Köszönöm!

2011. aug. 10. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési segély lejártát követő 45 napban még passzív jogon jogosult vagy az ellátásokra (van biztosításod)

Ha továbbra is regisztrált álláskereső vagy, akkor szociális és vagyoni helyzeted alapján jogosult lehetsz a bérpótló juttatásra, amit az önkormányzatnál igényelhetsz.

(ha nem kaptál volna álláskeresési ellátást, akkor ez 1 év múlva járna, de ha kapsz, akkor az álláskeresési ellátás lejártát követően igényelheted)

A szociális törvényben megtalálod az aktív korúak ellátása alatt.

Ha megkapod a BPJt, akkor is van TBd.

Az, hogy a gép szerint él-e a jogosultságod, nem egészen mérvadó (de jelenleg még a passzív jogosultsági státuszban vagy, ezért él), elég sok tévedés van a rendszerben.

2011. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!
2011. aug. 11. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!