Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik, ha beadok...

Hogy működik, ha beadok valamit zálogházba?

Figyelt kérdés
per pillanat nagyon kell a pénz, és van pár értékes arany dolgom. Ha ezeket beadom, és két hét múlva (addigra tuti, h kapok pénzt) kiváltom, akkor annyit kell fizetni, mint amennyiért betettem, vagy többet? ha többet, mennyivel többet? és ha zálogba rakom, az azt jelenti, hogy még véletlenül sem adhatják el, ugye? nagyon fontos ékszerek, de sajnos nem tudom másképp megoldani. Ha a zálogidő alatt is eladhatják, akkor inkább addig nem eszem...valaki legyen szíves felvilágosítani, mert még sosem csináltam ilyent!!!
2011. aug. 11. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

nem adják el nyugi

a kamat a felvett érték 0.5% általában

2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
jah és naponta kamatozik pl 20 ezernél 100ft-ot naponta
2011. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A következőképpen zajlik.

Bemész egy zacciba,beállsz a sorba.Amikor az ablakhoz kerülsz a hölgy az aranyaidat megvizsgálja.Megnézi,hogy tényleg arany,hány grammos,hány karátos.Ennek az információ tudatában megkérdezi hogy X.összeget tud adni neked,és hogy azt te elfogadod-e.Ha igen,akkor megkérdezi,hogy mennyi időre akarod tárolni? Két lehetőség van.2 hét vagy 3 hónap. Ha két hetet kérsz akkor csak a kezelési költséget számolja fel.Ami nem olyan vészes.Ebben az esetben ki kell fizetned azt az összeget amit kaptál és pár száz forint plusz összeget.Ha 3 hónapra kérde,akkor már van kamat díj is..De hogy mennyi az pontosan ki van írva a legtöbb zacihelyen.

Az ékszereidet nem adhatják el,és nem is fogják amíg a szerződés van.Ha nem tudod két hét múlva kiváltani akkor visszamész,és újra sorban állsz,de kéred a tárolás hosszabbítását.Persze ez megint költségekkel jár.

Ha a kiváltási dátum augusztus 12-e akkor augusztus hónap utolsó napjáig türelmi idő van.Addig még várnak..Ha az utolsó nap mész be akkor még ki tudod váltani(+ költség)..

De ha nem jelentkezel akkor elvész az ékszered.

Azt is tudni kell,hogy az ékszer értékének a felét veszik,és neked ennek a fele értéknek a negyedét adják meg pénzben..Vagyis ha az értéked 20.000 forintot ér,akkor ők ennek a negyedét fizetik ki..5000 forint..

2011. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

jesszus, olyan keveset?????

egyszer már bevittem, igaz, akkor csak arra voltam kíváncsi, mennyit ér. akkor azt mondta a hölgy, hogy 13at adna érte, 20ért menne a kirakatba (egy gyűrű)


anyám gyűrűjét is bevittem múltkor, kb. 3gr-os, azért 15.000et adtak volna...


akkor, ha zálogba adom, 3X kevesebbet kapok érte, mintha eladnám???:S

2011. aug. 11. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.Sokkal kevesebbet kapsz érte a zaciban mintha eladnád..

A zacinak ez a lényeg,hogy az érték (és itt függ,hogy hány gramm,és hány karát) csak a negyedét fizetik ki.

Nem osztogatnak vagyonokat a zaciban..

2011. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ékszer boltban kérdezted mennyit ér?



én is nagyon kevéslem a 20-ezres láncért az 5 ezret

mifelénk itt vidéken azért 10-et biztos adnak érte


majd ha leadtad azért írd már meg, mert kíváncsi lennék rá

2011. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen igaz!

Van egy nyakláncom, amit 100 ezerért vettem. Nem kéz alól, hanem hivatalosan, üzletben.

Tény, ami tény, hogy kevesebbet ad a zaci, mintha eladnám. De mostanában kellett beadnom és 80 E-t kaptam!

2011. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
remélem tényleg nem csak a negyedét kapom....az éhenhalni is kevés lenne...
2011. aug. 11. 22:13
 9/10 A kérdező kommentje:
23E-et kaptam egy vékony nyakláncért meg egy vastagabb karkötőért. eladáskor olyan 35öt adtak volna
2011. aug. 12. 11:43
 10/10 anonim válasza:

Ez hülyeség hogy a negyedét kapod!!!

Én is adtam már be sajnos, beadtam egy láncot, medállal ami 30ezret ért kb, és kaptam 24ezret!

2012. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!