Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 6 honap alatt 200. 000 forint...

6 honap alatt 200. 000 forint jobbára élelmiszerre, sok?

Figyelt kérdés

Budapesten vagyok egyetemista, az elmult 6 honapban regisztráltam a kiadásaimat. Otthonrol viszek némi kaját, ami ugy 3-4 nap alatt elfogy ebédekként, ezen kivül még vennem kell reggelire valot is, meg estére valamit. Hogyan lehetne visszafogni ezeket a kiadásokat? Ha föznék pl, akkor mennyivel kerülne kevesebbe az, hogy zabáljak?!

Pl van, hogy napközbe nem is eszek szinte semmit, este viszont bemegy egy teljes gyros tál mondjuk, ami kerül vagy 1200 forintba. A statisztikákat nézve, napi átlag 1000 forintot költök. Általában 2 hetente járok haza, otthon nyilván nem kell költenem semmire. Anyámék szerint enni kell! De ennyi pénzért kicsit sok nem? Hogy él meg budapesten, aki pl minimálbéren van?


2011. aug. 12. 14:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
6 hónap alatt egy főre 200ezer ment el kajára?úgy hogy otthonról is viszel kaját...igen, az sok, de nem olyan marha vészes ...nekem ennél kevesebb a havi kajapénzem 2 főre és nem haltunk még éhen :)
2011. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ez kb 30-35000Ft/hó


biztos lehetne ennél kevesebbet költeni

de a mai élelmiszer árak mellett végülis sajna nem nagyon lehet spórolni.



ha főznél biztos olcsóbban kijönnél


a McDonalds, Fornetti, gyrosos, pizzázó stb.. gyors-praktikus megoldást jelentenek, de nem túl pénztárcakímélőek..

mapi szinten smmikép nem ajánlom

2011. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

*napi

*semmiképp

2011. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
ha otthonról is viszel, ami eleve 3-4 nap alatt fogy el akkor sok..
2011. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
szakmai gyakra jártam most nyáron 1,5 honapig, ott pl egy irodaház menzáján kajáltam. Egy normál fogás 800-900 forint körettel, de probáltam mindig kisadagot kérni (=rántotthus, sültkrumpli, rizs, fözelék), igy 500-600ra ment le a költség ebédre, de volt mikor hentesnél kajáltam 350-ér! mások meg elvannak egész nap zsömlén. Pl a héten nem is ettem semmit napközben, viszont este be kellett potolni a kiamaradást, ugyhogy napi 1000nél kevesebbet nem lehet kihozni. Van pesten a fözelékfaló éttermek, ahol este a napi maradékokat lehet féláron megvenni, régen jártam oda is, csak egy pár gyomorrontás után már nem vonzott a dolog. Mcdonalds és társaiban csak akkor veszek kaját, ha már télleg nem tudok sehol másutt, vagy sietek.
2011. aug. 12. 14:24
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

hát igen ez a baj


egyél egészségesen, napi 5x, olcsón:S



kihívás..

én is egyetemista vagyok és sokx én is egy szendvicset tudok egész nap enni.meg monjuk egy müzliszelete almával.. vagy ilyesmi.

2011. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
de most mondjuk az érdekelne jobban, hogyan lehet lenyomni ezt a keretet. bevallom, mivel nem nagyon megy a csajozás, ezért a sikertelenségemet sokszor bevásárlással kompenzálom.
2011. aug. 12. 14:25
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

*mondjuk

*müzliszeletet

2011. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
volt, hogy mondjuk almát vacsoráztam májkrémes kennyérrel, de nem esett jol, nem laktam jol töle egyáltalán.
2011. aug. 12. 14:26
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Fél év alatt az egyáltalán nem sok.
2011. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!