Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elévült-e egy 15 évvel ezelőtt...

Elévült-e egy 15 évvel ezelőtt aláírt adás-vételi szerződés?

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt vásárosltam falun egy családi házat. Az eladó kérésére nem irattuk át azonnal a Földhivatalnál, hogy ne kelljen neki utána adóznia. Az adás-vételi szerződést ügyvéd előtt kötöttük, a másodpéldánynak mai napig meg kell lennie az ügyvédi irodában. A ház a családom használatában áll bizonyíthatóan a szerződés megkötésétől.

Köszön9m előre is a segítséget!


2011. aug. 14. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem évült el.
2011. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ, de légyszives írd le, hogy mi alapján mondod ezt. Köszönöm!
2011. aug. 14. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen szerződés (ha megvan) nem évül el. Az adás-vétel soha nem évül el.

Jobb lenne, ha neked lenne meg egy példány a szerződésből, én az ügyvédi irodai másolatra nem apellálnék. Lehet, hogy az ügyvédi irodában Gizike lekávézta, vagy egy beázás alkalmával megsemmisült.


De, ha most próbálod rendezni az ingatlan jogi státusát egy 15 éves szerződés alapján, akkor a 15 évvel ezelőtti mértékű vagyonszerzési illetéket és annak kamatos kamatait, valamint egy jó kis büntetést biztosan megfizettet veled a hatóság... és az eladóval természetesen hasonlóképpen...

2011. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is meg van egy eredeti példány. Köszi a választ!
2011. aug. 15. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:

"vagyonszerzési illetéket és annak kamatos kamatait"


Miért, az sem évül el?

2011. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!