Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be kell jelentenem az IFA...

Be kell jelentenem az IFA (idegen forgalmi adó) miatt, utazás előtt, hogy elhagytam a diákom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most hétvégén indulunk nyaralni és mivel hallgató vagyok, a cég, akinél kibéreltünk egy apartmant, azt mondta, nem kell IFA-t fizetni, ha van diákunk. Múlthéten költöztünk és mindenem ezerfelé van. Eszembe jutott tegnap, hogy megkeresem a diákom az utazásra, de nem találtam meg sehol. Valószínűleg a hurcolkodás közben kavarodott el.

Ennek ellenére diák vagyok, de nem tudom igazolni. Ilyenkor ezt be kell jelenteni a cégnek, akitől a nyaralót béreljük? (Ugyanis telefonba azt mondták, hogy jó, ha velünk van a diákunk, ha ellenőrzést kapnak, stb.) Ha nem bejelentem, akkor ki kell fizetnem az IFA-t? (Minimum 4000 HUF) Ha nem jelentem be és kiderül, hogy nincs meg a diákom, megbüntetnek?


2011. aug. 15. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ifa kb 300 ft/éj, nem min 4000 forint
2011. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja és az iskolád ki tud adni igazolást
2011. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy 300 ft éjjelenként, de mivel 2 hétre megyünk, az már jócskán üti a 4000-t. És egyébként az iskolában szünetel a Tanulmányi Osztály, nem tudnak nekem igazolást adni, főleg, hogy nálunk minden félévben "be kell iratkozni", jelezni kell, hogy aktív, vagy passzív lesz a féléved és mivel az előző félév már nem él, a következő meg még nem és még nem vagyok beiratkozva, nem tudnak igazolást adni, hogy hallgató vagyok. -.-

De inkább csak olyan válaszoljon már, akinek van erről valami fogalma és ne olyan, aki csak bele akar kötni mások kérdésébe. Nekem ez fontos. Köszi. -.-

2011. aug. 15. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
csókoltatom anyukád, semmi kötekedés nem volt...a titkárságon meg kell legyen ügyfélfogadás minden iskolában
2011. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem azon kell gondolkodni, ami nem volt kérdés, hanem azon, ami a kérdés volt. Az iskolától egyébként 280 km-re lakom, ha odautazom és elmegyek ügyfélfogadásra, ahol egyébként nem tudnak nekem semmilyen papírt adni, árban ugyanott vagyok, mintha kifizetném az IFA-t. Arról már sajnos nem is beszélve, hogy a vonaton így csak teljesárú jegyet vehetnék...

Szóval kéretik végre a kérdésre válaszolni.

2011. aug. 17. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!