Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyin keresztül van aki...

Munkaügyin keresztül van aki ingyen végzett tanfolyamot és kapott közben segélyt?

Figyelt kérdés
Pontosan mit végeztél, ha kaptál mennyi támogatást? én még nem vok 25 és nem vok jogosult munkanélküli segélyre. jelenleg van munkahelyem, de ha eltudnék végezni vmi jó tanfolyamot akkor mképp felmondanék, mert csdak átmeneti meló ... jelenleg takarítónőként dolgozok de ez nem életcélom. segítsetek, ha vkinek van tapasztalata.
2011. aug. 15. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg be vannak fagyasztva a tanfolyamok.

Amúgy pedig úgy működik, hogy felvesznek, hétköznapokon mész tanulni, cserébe pedig minimálbért kapsz. Ha nem a városodban tanulsz, akkor a bejáráshoz utazási kedvezményt kapsz. DE! Az, hogy te elvégzed-e a tanfolyamot, nem rajtad múlik, hanem azon, hogy kiválaszt-e a munkaügyi központ és megfelelsz-e a feltételeknek. Tehát az nem úgy megy, hogy én most felmondok, mert inkább tanulnék. Általában a több éve állományba vett munkanélkülieket küldik képzésre, tehát ha te most felmondasz, biztos vagyok, hogy holnap nem fogsz tanfolyamra menni.

2011. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze,én sem így gondoltam. csak ugye a legtöbb tanfolyam ősszel kezdődik. akkor mondanék fel ha 100% biztos, h mehetnék. egyébként az nem probléma ha van már egy szakmám?
2011. aug. 15. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleve csak regisztrált munkanélküliek jelentkezhetnek a munkaügyi által szervezett tanfolyamokra.

Így az kivitelezhetetlen amit gondolsz, hogy "akkor mondanék fel ha 100% biztos, h mehetnék"

A jó tanfolyamokra meg nagy a túljelentkezés, nemcsak a felvételin kell megfelelni, hanem a megfelelt embereket is rangsorolják: mióta munkanélküliek, van-e már valamilyen szakképzettségük, stb.

2011. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
bemehetek érdeklődni, h milyen lehetőségeim vannak, ha felmnondok. amugy meg nagyon sok ideig otthon voltam, szakmával a kezemben, de semmire nem megyek vele.
2011. aug. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!