Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladok a Vaterán egy 15....

Ha eladok a Vaterán egy 15. 000 Ft-os dolgot, mennyi jutalék fogok a Vaterának fizetni körülbelül?

Figyelt kérdés
A szabályzat túl bonyolult, nem találom. :( Vagy én vagyok a béna.
2011. aug. 17. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


6% -> 900.- Ft


manju

2011. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy belekérdezek, de nem kaptam választ erre a kérdésemre és hátha tudja valaki: Vaterán rózsaszín csekkes fizetésnél mennyi postaköltséget kell kérni a vevőtől összesen, ha pl. 300 Ft-ért vesz egy terméket tőlem:

300 (termék ára) + 280 (rózsaszín csekk) + 385 Ft ( 100 grammig az ajánlva feladás) = 965 Ft?

Vagy a termék ajánlottan feladását azt én fizessem ki, hogy neki is megérje, esetleg simán küldjem el neki, ami csak 160 Ft?


Köszönöm a segítséget.

2011. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A rózsaszín csekkes fizetésnél arra gondolsz, hogy utánvételesen küldöd?


manju

2011. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem utánvételesen, az más!

Vevő bemegy a postára és rózsaszín csekken befizeti a terméket amit vett tőlem, amihez hozzámegy a rózsaszín csekk ára is, a lakcímemre fizeti be. Kb. 2-3 nap múlva postás hozza nekem a pénzt vagy bedob egy szelvényt a postaládába és én pedig ezáltal megkapom a pénzt, majd megyek a postára és feladom ajánlva vagy simán a vevőnek a terméket.

2011. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Aha, oké.

Akkor ez bizony ennyi. Én azt gondolom, hogyha vásárló tudja, hogy valahogy el kell juttatnia Neked a pénzt. Akármilyen formában küldi, díja van. Utalni olcsóbb, de ha ez valamilyen oknál fogva ez nem megoldható, marad a posta. Plusz ha a feltételek között ott volt, hogy a szállítási költség a vásárlóé, akkor nyilván kalkulált azzal, hogy ez neki mennyibe fog kerülni. Hogy ajánlottan, vagy simán küld el, azt Te döntöd el. Én nem küldeném simán, nincs nyoma. Túl sok rossz tapasztalatom volt...


DE! Ha rendes vagy, még mindig megteheted, hogy egyik vagy másik költséget kifizeted helyette. Akkor mennyiért is adtad el??? Máris mínuszban vagy, és még jutalékot is fizetsz az eladás után. Gondold végig, hogy megéri-e Neked így, vagy szívesen adakozol. Én máshol adakozom. A Vatera az üzlet.


manju

2011. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha simán adom fel a terméket, az akkor sokkal olcsóbb lesz a vevőnek. Nagyon kockázatos, ha emellett döntök?

Mert akkor pl: 300 Ft a termék + 280 Ft a rózsaszín csekk + 160 Ft a sima levélként küldés és így összesen 740 Ft-ot kéne neki fizetnie összesen. Így még megérné szerintem neki is, csak nem tudom mennyire kockázatos, ha simán adom fel, pénz dolgában mindketten jobban járnánk így.

2011. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha meg az lenne, hogy a feladás költségét azt én fizetném, akkor vegyünk egy példát: 1 Ft-ért megvesznek tőlem valamit, akkor a 280 Ft-ot kell a vevőnek kifizetnie a rózsaszín csekkért és így én buknék, mert ha ajánlva adnám fel neki, akkor nekem az 385 Ft és így én lennék 100 Ft-tal szegényebb...
2011. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez az, amiben tanácsot adni tudunk, de dönteni Neked kell. Én a vevő kérésére sem(!) küldöm simán. Csak egyszer tűnjön el. A vevő azt fogja mondani a negatív értékelés mellé, hogy nem küldted. Senki nem mossa le rólad.


Ami a pénzt illeti. Ezeket a költségeket valószínűleg tudta a vevő, amikor licitált. Számolt vele. Ennyibe kerül, fizesse ki. Nem Te szabtad a postai költségeket. Ez az én véleményem. Dönthetsz másképp.


manju

2011. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy ötletem még és ígyis mindketten jól járunk. Tehát marad a rózsaszín csekk + az ajánlott küldés. És minden esetben 200 Ft-ot állok a költségekből, így akkor neki se lesz drága és ha 1 ft-ért adok el valamit akkor én se járok pórul:

Tehát 300 Ft (termék ára) + 280 Ft (rózsaszín csekk) + a 385 Ft-ból 200 Ft-ot én állok az (ajánlottan küldésből), tehát így 185 Ft-ot kell még pluszban fizetnie, tehát 300+280+185= 765 Ft neki összesen. Így már neki is elfogadhatóbb lehet ez az összeg, ha 200 Ft-ot én állok? Szerinted így jó lesz? És ez minden eladásomra vonatkozna és tudatosítanám a vevőkkel a termék lapokon.

2011. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. :-) Biztos jól esik a vevőknek egy kis kedvezmény. Hajrá!
2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!