Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tennél feljelentést csaló...

Tennél feljelentést csaló ellen úgy hogy tudod hogy Te mint áldozat hibáztál azzal hogy megbíztál egy vad idegenben?

Figyelt kérdés
Egy férfi megállított az utcán és 20.000 Ft-ot csalt ki tőlem. Így leírva én is azt gondolnám, hogy ki az a marha aki ilyennek bedől, és bár alapvetően gyanakvó ember vagyok, bedőltem a meséjének, annyira hiteles volt (először csak abban kért segítséget, hogy hadd tiltsa le a telefonomon keresztül a bankkártyáját, majd előadta, hogy elhagyta a pénztárcáját, a mobilja lemerült és a többi). Csak miután elköszönt állt össze a kép, hogy ez egy csaló volt.Tudom, hogy óriásit hibáztam (azt is tudom, hogy ez enyhe kifejezés), de valószínűleg készült róla felvétel egy banknál és nagyon szeretném ha más nem kerülne ilyen helyzetbe!!! Rettentő ciki a helyzet, de úgy érzem, a rendőrségre kell mennem, Ti mit gondoltok?
2011. aug. 17. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Megérdemled, ha bedőltél az évszázados trükknek!
2011. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi van a 20E Ft-tal? Odaadtad neki, vagy mi történt?

Egyébként én nem vagyok az a nagyon gyanakvó ember, de ilyenkor alap, hogy nem adom oda a mobilt, hanem megmondom neki, hogy merre találja a legközelebbi telefonfülkét vagy rendőrőrsöt.

2011. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és igenis menj rendőrségre, vidd a mobilodat, még véletlenül se töröld ki a híváslistát.

Egyébként megnézted, hogy milyen számot hívott?

2011. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, abszolút igazad van!

Második válaszoló, köszi a Te hozzászólásodat is! Először én sem adtam oda a mobilt, hanem én ütöttem be a számot, de a kártya letiltáshoz neki kellett beszélni az ügyintézővel... Persze utólag kiderült, hogy a vonal végén addigra senki sem volt... Másodjára, amikor a kollégáját hívta fel, hogy azonnal utaljon pénzt és nézze meg hogy mennyibe kerül a Budapest-Sopron-Békéscsaba (!) vonalon az utazás, akkor is csak úgy csinált, mintha beszélt volna valakivel. Rettentő jól csinálta, mikor elköszöntünk egymástól akkor néztem a híváslistát, egy 80-as számot "hívott" mint munkahelyi száma. Megadta a címét és e-mail címét, persze minden kamu, már tudom. Tudom hogy ezt a pénzt nem látom viszont csak szeretném ha minél kevesebb ember kerülne ilyen buta helyzetbe. Arra gondol ilyenkor az ember, hogy ha ő kerülne ilyen helyzetbe, vajon segítenének-e neki vad idegenek? Én hülye megtettem, és a pénzemnél is jobban sajnálom azt hogy nagyon nagyot csalódtam az emberekben és előbb-utóbb belőlem is ki fog halni a segítőkészség...

2011. aug. 18. 08:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez volt a tanuló pénzed, többet meg sem állj:)
2011. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezért kell süketnek tettetni magad.

Vagy miért nem mondtad, hogy sietsz, lekésed a buszodat.

Ennyi.

Vagy megmondod kerek perec, hogy nem érdekel, nem érsz rá.

Vannak mások is az utcán, keressen más prédát, nem dőlsz be, oszt leshet...

márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, ha meg pénzt kér azondod kérjé nekem is.

3 gyereke van, nekem meg 5.

Hülyén szoktak nézni, kipróbáltam ilyen verziókat!

márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!