Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha februártól dolgozom újra,...

Ha februártól dolgozom újra, és megint munkanélkülire kell mennem, menny ideig kaphatok munkanélkülit?

Figyelt kérdés
Dolgoztam 8 évet, utána voltam munkanélkülin 2 hónapot. Februártól ismét dolgoztam, most viszont kirúgtak... Jár a 3 hónap munkanélküli, vagy csak 38 napig?
2011. aug. 18. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

38 nap semmikép. Ha járadékra vagy jogosult, akkor minimum 73 nap, ha segélyre, akkor 3 hónap ellátást kaphatsz (szeptember 1 előtti jelentkezés esetén)

Az, hogy mi jár neked, vagy jár-e egyáltalán, attól függ, hogy a 2 hónap munkanélküli után kérted-e a fel nem használt összeg igényelhető részének folyósítását, vagy sem.

Ha kérted, azzal "elhasználtad" a napjaid, és csak az az utáni munkaviszonyod veszik figyelembe az új igénylésnél. Ekkor nem kapsz semmilyen ellátást, mert februártól nincs 200 napod.

Ha nem kérted, akkor azt nézik, hogy az elmúlt 4 évben mennyi munkaviszonyod volt, ebből mennyit "használtál fel" ellátásra és a maradékhoz adják az új munkaviszonyod napjait. Ha így van legalább 365 napod, akkor annak az ötödére kaphatsz áll.ker.járadékot. Ha nincs 365, de van legalább 200, akkor áll.ker.segélyt. Ha 200 sincs, akkor semmit.

2011. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor semmit...
2011. aug. 23. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!