Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reálhozam? Évgyürűk magánnyugd...

Reálhozam? Évgyürűk magánnyugdij volt talgjaként nem kapok vissza semmit. Két oldalon csak panaszkodnak, hogy miért nem jár nekem vissza semmi. Tudok valahol fellebbezni emiatt?

Figyelt kérdés

Valakinek van tapasztalata mit lehet ilyenkor tenni?

Nem hiszem el, hogy semmit..


2011. aug. 20. 13:25
 1/6 anonim válasza:
En is ott vagyok. Ha szept vegeig nem kapok semmit kicsit ideges leszek hiszen biztonsagos befektetesi modot adtam meg es minden evben jott a level, h nyeresegesek voltak, ugyan nem nagy mertekben. Viszont emlekszem h kaptam egy levelet es abban volt valami kod es le lehetett kerni, mennyit kapok akkor ugyan felhaboritoan alacsony osszeg volt de volt valami. Tesom nagyon keveset keresett, de ing- nel volt 68 ezret kapott azt hittem szivbajt kapok. Hetfon felhivom oket. Hivtad oket vagy honnan tudod, h semmi nem jar? Szeptemberig fizethetnek.
2011. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most kaptam kézhez a három oldalas papirt, ami leirja mennyit kellene visszakapnom. De csatolnak hozzá egy papirt amin hivatkoznak a különböző válságokra, hogy emiatt nem jár vissza nekem semmi. Majdnem szivinfarktust kaptam.

Nem tudom hol lehet ez ellen fellebbezni. De még nem hivtam öket. Nagyon sokan vannak igy, hogy nem kapnak semmit.

Nem értem, hogy miért. Nem irták le , hogy lehet e fellebbezni de én fogok. Ilyet nem lehet tenni.

2011. aug. 20. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit akarsz fellebbezni? Egy rossz gazdasági döntést? Most komolyan mondod? :) Te választottál egy befektetést, ez a befektetésed számodra nem kedvezően alakult. Most a sok tőzsdevesztes mind fellebbezzen?

Nem értem... Azt mondtad, hogy "Most kaptam kézhez a három oldalas papirt, ami leirja mennyit kellene visszakapnom."

Ha azt írja, hogy kellene visszakapnod, akkor fogsz is. Azonban ha a reálhozamod nulla, akkor nem fogsz visszakapni. A hozam és a reálhozam nem ugyanaz, ezt ne feledd. Ha volt hozamod, de nem infláció feletti, akkor legalább nem volt veszteséges a pénztárad.


Természetesen hülyét csinálhatsz magadból minden létező fórumon, kezdve a PSZÁF-nál, vagy akár bíróságon is, de a pénztárnak nem volt érdeke, hogy átverjen. És azért nem, mert egy kiderült átverés olyan lavinát indítana, amely igen komoly problémát okozna. A pénztár így is, úgy is elesik a pénzétől. Neki mindegy, hogy hova fogja fizetni...


Itt nincs fellebbezési jogod, hiszen nem határozatot kaptál. A gazdasági tényezők alapján ennyi pénzed van. Pont olyan, mint a frankhitelesek esete. Ő sem mondhatja azt, hogy fellebbezi a frank árfolyamát... Így alakult a gazdaság... Amúgy nem értem, ha mondjuk az infláció felett kapnál 15%-kal, akkor most szaladnál, hogy ez sok? Mert kb. ez a helyzet.

TE választottál rosszul, TE fektettél be rossz portfólióba. Ha nem értek a vízszereléshez, akkor nem állok neki csapot szerelni, hanem szakembert hívok. Hasonlóan kellett volna pénzügyi döntésed is meghozni.

2011. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Megkaptam ma en is a levelet es en is perelni fogok, ugyanis visszakerestem es minden evben hoztak nyereset az ertesito szerint az hol van? van valami kozosseg akik kozosen perelik a penztarakat veluk veszem fel a kapcsolatot. Mar regen becsodolt volna az Evgyuruk, ha tenyleg nem lenne semmi nyereseguk
2011. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van 1.000.000 Ft tőkéd, és van 35.000 Ft nyereséged az adott évben, de az évi inflációs ráta 4,2% volt, akkor a te pénztárad veszteségben zárt, mert nem tartotta a befektetésed a reálértékét... Ezért perelhetsz...
2011. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem, nem ezért, hanem szépen eljátszották a pénzemet, és mellett küldték, hogy mennyire nagyon jó fejek és mennyire jól megy nekik minden évben, és érdekes egy hónapja még 15 ezer járt volna vissza a kimutatásuk alapján az miért lett nulla, na ezért perelek.
2011. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!