Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 év felett, bele tudnak nézni?

16 év felett, bele tudnak nézni?

Figyelt kérdés

OTP junior kártyám van, amihez kellett az egyik szülő aláírása beleegyezése, hogy legyen. a honlapon ezt találtam az egyik dokumentumban, OTP-nél:

OTP-nél vagyok, itt ezt írta neten lévő dokumentumban:

"Az OTP Bank a devizabelföldi 14. életévét be nem töltött gyermek (továbbiakban: Junior) devizabelföldi törvényes képviselőjével kötött szerződés alapján Junior forint folyószámlát (továbbiakban: Junior számla) a Hirdetményben meghatározott minimum összeg Junior számlán való elhelyezése esetén nyit. Az OTP Bank a Junior számlán a Junior rendelkezésére álló pénzeszközöket kezeli és nyilvántartja, azok terhére a kifizetési és átutalási, továbbá a számla javára szóló befizetési és átutalási megbízásokat teljesíti, valamint a Juniort vagy a Junior számla szerződést megkötő törvényes képviselőjét (továbbiakban: Törvényes képviselő) a számla javára és terhére írt összegekről, valamint egyenlegéről értesíti." tehát a 14 év alattiaknál írja.


"A 14 év feletti Junior a Junior számlája felett - a jogszabályban foglalt esetek kivételével - szabadon jogosult rendelkezni. A 14-18. év közötti Junior esetén a Törvényes képviselő a Junior számla szerződés aláírásával egyezik bele a Junior szabad rendelkezési jogosultságába."

ezt írja a 14-18 közöttre. (elmúltam már 16 éves)


tehát akkor a szülő - mivel elmúltam 14. - nem tud belenézni a számlámba és hogy mennyi pénz van rajt?


2011. aug. 22. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bele tud nézni, hiszen az ő aláírása is kellett a számálához, tehát társtulajdonos. Egészen addig bele tud nézni, amíg el nem múlsz 18 és kiiratjátok a számláról.

Amit kiemeltél a szerződésből, az azt jelenti, hogy mivel elmúltál 14, nem kell a szülő beleegyezése akrámilyen tranzakció elvégzéséhez.

2011. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De csak az a szülő td belenézni, aki aláírta nem?

Tehát ha az apa volt ott, csak az apa tud,

ha az anya írta alá csak az anya?

(kivéve ha összebeszélnek, de ezt most ne tekintsük opciónak)

2011. aug. 22. 09:03
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, csak az, aki aláírta.

Ugyan nem ismerem a szüleidet, de kétlem, hogy azzal töltenék a szabadidejüket, hogy sorban állnak a bankban, hogy megnézzék, hogy áll a gyerek számlája, mert egyszerűbb otthon megkérdezni.

2011. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bizalmatlanok, van is rá okuk. Eladtam pár ékszerem (sajátom volt mindegyik!!! ) és nem értik honnan volt pénzem bulizni meg több ruhát vásárolni.


Azért nem szóltam nekik hogy eladom a nyakláncom & karkötőm (arany) mert szülinapomra kaptam a keresztmamától (rokon) és ha megtudnák hogy eladtam kiakadnának... de minek legyen itthon ha én úgysem hordok ilyesmit?! utálom az aranyat (ezüstöt szeretem) nem is hordom, nem az én stílusom, nem is hiszem hogy felvenném... 2 éve kaptam egyszer sem volt rajtam.

2011. aug. 22. 09:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Ilyen dolgokat, már csak gesztusból sem szabad eladni !!
2011. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a gyerekemnek egyszercsak lenne pénze bulizni, meg ruhákra, anélkül, hogy én adnék neki, én is bizalmatlan lennék...
2011. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
neten simán megnézhetik, ha megvan a jelszó hozzá...
2011. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jah beleu tudnak nézni de akk dugd el vhova a pénzt... ne rakd be a bankba és kész... Am jól tetted h eladtad én is eladtamaz arany nyakláncom és kaptam érte rendesen pénzt (3 éve kaptam és egyszer nem volt rajtam)... Szüleim nem tudják...

17/F

2011. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Majd térjünk vissza a témára, ha rájöttek a szüleitek, hogy mit csináltatok. Családi ékszert ugyanis nem szokás csak úgy eladni.
2011. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne is hallgass rájuk, simán add el a családi ékszert, ha hasznosabbra is tudod költeni a pénzt. :p
2011. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!