Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíj papírok leadásánál...

Nyugdíj papírok leadásánál kérik a lezárt TB igazolványt? Az mi csoda? Hol intézzem mi az?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem arra a rózsaszín füzetecskére gondolnak, amibe a munkáltatók mindig beírják, hogy épp ők fizetik utánad a járulékokat. TB-kiskönyv, vagy mi a fene a neve.
2011. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a legutóbbi munkáltatódtól kell elkérni.
2011. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha már később adja a legutóbbi munkáltató, arra már kb. keresztet vethetsz.

Nekem volt, hogy évekkel később kértem ki a kilépő papírjaimat egy helyről. Adtak mellé egy TB kiskönyvet is, de abban csak az ottani munkaviszony volt bejegyezve.

Szerencsére megvolt az eredeti is, amiben minden benne volt, de egyébként szopó lett volna.

2011. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző, miről beszélsz? a munkaviszony megszűnésekor a munkáltató az egyéb papírjaiddal együtt köteles a TB kiskönyvet is átadni, ha nálad volt, akkor ezt meg is tette...azt kellett volna szimplán leadnod, nem a volt munkáltatódat hülyíteni...


nem mellesleg a nyugdíjfolyósító minden adatotokat nyilvántartja...

2011. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod, van olyan is, hogy több mint egy év eltelik amíg újra dolgozni tudsz, és közben elhagyod a kilépőpapírjaidat, de nem engednek dolgozni az új helyen, amíg meg nem szerzed őket... na ilyenkor kell a régi munkáltatódat "hülyíteni"...
2011. aug. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!