Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hallgatoi jogviszonnyal...

Hallgatoi jogviszonnyal munkanélküli? 20/N

Figyelt kérdés

Jelenleg felsőoktatási hallgato vagyok BGF-en, levelezőn.

Eddig csak diákmunkán voltam. Főűllás szeretnék most már.

Regisztrálhatok munkanélkülibe?


2011. aug. 24. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Álláskereső az a személy, aki munkaviszonyban nem áll és az egyszerűsített foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével egyéb keresőtevékenységet sem folytat, oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, öregségi nyugdíjra nem jogosult, valamint rehabilitációs járadékban nem részesül, munkát akar és tud vállalni, a mielőbbi elhelyezkedés érdekében a munkaügyi kirendeltségen nyilvántartásba veteti magát és a kirendeltséggel együttműködik.


Tehát nappalik tagozatos hallgatóként nem regisztrálnak.

2011. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első teljesen jól mondja.

Viszont ha dolgozni akarsz, minek akarsz regisztrálni a munkaügyi központban? Anélkül is kereshetsz munkát, és anélkül is ugyanúgy felvehetnek, független attól, hogy suliba jársz e vagy sem.

2011. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is így vagyok csak nappalis vagyok


sajna munkaügyiben nem regisztrálhatsz

próbálj magadnak munkát találni.

2011. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért akarok regisztrálni mert nem találok munkát! Diákon voltam 1 évig folyamatosan, de azt már nem tudom folytatni mivel nem lesz nappali halgg jogviszonyom.


3. váloszolo:

Nem ugyanabban a helyzetben vagyunk! Te nappalis vagy én levelező, előbb is megírták hogy én tudok regisztrálni.

2011. aug. 24. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Továbbra sem értem. A munkaügyi központban nem fognak neked munkát adni. Én nemrég regisztráltam, aláírtam pár papírt, kaptam egy kiskönyvet, aztán mondták, hogy keressek ugyanúgy tovább munkát, mivel ők ilyen képzettséggel (most fejeztem be az egyetemet) tuti nem tudnak semmit ajánlani. Max 8 osztályt igénylő munkákat.

Nem kötözködni akarok, de miért olyan fontos neked, hogy regisztrálj?

2011. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mert ideiglenesen még a 8 osztályosoknak szolo munka is jól jön.

illetve ha lenne lehetöség,elmennék egy nyelvtanfolyamra,amit ingyen biztosítanak.

Angolbol szakmai középfokum van,de mellette jo lenne mást is tanuln.

2011. aug. 24. 12:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra jó, ha regisztrál, hogy ha 1 év alatt sem talál magának munkát, az önkormányzatnál igényelheti a BPJ-t. Legalább a TB-t nem neki kell akkor fizetnie.
2011. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!