Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a 2. gyermek az első baba...

Ha a 2. gyermek az első baba 2 és 3 éves kora között születik, akkor milyen juttatás jár?

Figyelt kérdés

Most 14 hónapos a kislányunk. Maximális GYED-et kapok. Azt tudom, hogy ha a 2. baba az első gyermek 2 éves kora előtt születik meg, akkor ugyanazt a juttatást kapnám, amit az első gyermeknél.

De mi van akkor ha az első baba 2-3 éves kora között születik a következő baba?

Sajnos a céget ahol dolgoztam, felszámolták a GYED-em ideje alatt, van jogutód, átvettek engem is, de közölték, hogy amint a gyermekem betölti a 3.életévét, elküldenek.

És amint bemegyek dolgozni (a gyermek 2.életéve után vissza akartam menni mert a sima GYEs kevés) aláíratnak velem egy szerződést, hogy a fizetésem csökken 20 %-kal. Ezt a szerződést a jelenleg is dolgozókkal már aláíratták! Velem ugye a GYED miatt nem tudták.


Szerettünk volna kistestvért amúgy is. De nem mindegy hogy mennyi juttatást fogok kapni a következő gyermek után.


2011. aug. 26. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az attól függ. A tgyás, gyed számításánál az igénylést megelőző év jövedelmét nézik. Ha az év nagyobb részében gyes-en voltál, akkor a minimálbér lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek, tehát jóval kevesebb lesz, ha nagyobb részben gyeden voltál, akkor meg a szerződés szerinti béred.
2011. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor mégis jobban járok, ha a kislányunk 2 éves kora után visszamegyek dolgozni, mert a csökkentett bérem is több lesz mint a minimálbér. És ha jön a kistesó, akkor az alap is a csökkentett fizetés lesz, nem a minimálbér.

De ha még ebben a ciklusban sikerül a baba, akkor még megszületik a kislányunk 2. születésnapja előtt.

2011. aug. 26. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!