Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszaléphetek az ígéretemtől,...

Visszaléphetek az ígéretemtől, hogy elfogadom az állást?

Figyelt kérdés

Lesz-e valamilyen hátránya a jövőben, ha időközben meggondoltam magam és nemet mondok a cégnek, aki alkalmazna napokon belül főállásban, havi 50 ezer Ft-ért, (mint gyakornok állnék alkalmazásban).


Lehet ilyet csinálni következmény nélkül? Még nem írtam alá semmilyen papírt, csak szóban mondtuk ki, 3 héttel ezelőtt, hogy lenne egymásra igényünk.

Tudom most milyen fontos egy munkahely, és rengetek pályakezdő van, aki nem talál munkát, de szerintem azért, mert nem akarnak ilyen alacsony fizetésért dolgozni. Ha belegondolok, hogy vannak évfolyamtársaim, akik szintén a szülein élnek, és a világot körbeutazzák, mindenféle "ösztöndíjjal" én egyszerre két főiskolán tanulok és mellette akarok dolgozni, akkor elgondolkozom, hogy elég nekem csak a tanulás. Jól gondolom?


Nagyon fontos lenne a válasz, álmatlan éjszakáim vannak miatta.


2011. aug. 28. 06:00
 1/9 A kérdező kommentje:
* rengetek= rengeteg
2011. aug. 28. 06:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs aláírva semmi, addig gond nélkül visszaléphetsz.
2011. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de nem fognak rám a munkahelyen haragudni?
2011. aug. 28. 06:29
 4/9 anonim ***** válasza:
De, biztosan fognak, mert miattad másokat elutasítottak és kezdhetik elölről a kiválasztást. Arra is számíts, hogy az a cég téged soha nem fog alkalmazni egy ilyen után.
2011. aug. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Inkább örülnél, hogy olyan gyakornoki állásra mehetsz, ahol még fizetnek is érte. Sokan ingyen mennek ilyesmire, csak hogy legyen mit írniuk az önéletrajzba a végzés után munkatapasztalatként. Mert más úgyse fogja érdekelni a cégeket, pláne mivel főiskolásként nem hiszem, hogy olyan keresett hiányszakmád lenne, amivel gyakorlat nélkül is kapkodnak utánad, az olyanokat általában egyetemen tanítják.


De persze te tudod, hogy mik a lehetőségeid. Nekem is voltak évfolyamtársaim, akik csak poénból lébecoltak ott, mert a szüleik tele voltak pénzzel.

De olyanok is, akik alig várták a diákhitelt, hogy legyen mit enni.

2011. aug. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha aláírtál volna valamit, akkor is otthagyhatnád. Felmondási idő alatt jogi következmények nélkül is fel lehet mondani, és még indokolni se kell.

Érdemes lenne elkezdeni a munkát, és csak akkor otthagyni, ha tényleg értelmetlen maradni.

A szerződésben rögzített próbaidő lejárta előtt egy nappal is le tudsz lépni. Általában 3 hónapot szoktak megadni.


Persze, ha elmész, akkor oda többet nem engednek vissza.

2011. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem felmondási idő, hanem próbaidő alatt lehet felmondani...
2011. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja ja, próbaidő, csak félrebeszélek éjszakás műszak után.
2011. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, vágj bele, aztán majd meglátod. Próbaidőt biztosan kikötnek (ezt az egérutat meghagyják maguknak a munkáltatók), aztán ha nem tetszik, még a próbaidő alatt elmész. Annak semmi hátránya nem lesz.

Ha még sem mész, akkor sincs jogkövetkezménye, maximum "haragszomot" fog játszani a munkáltató, megjegyez, és többet nem kér belőled.

2011. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!