Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elindulni ha egy...

Hogy lehetne elindulni ha egy kajakos egyesületet akarok összehozni?

Figyelt kérdés
Egy vidéki városban, ahol van egy nagy tó, és már régebben volt kenus egyesület, csak már megszűnt vagy 10 éve, ott szeretnék egy kajakos egyesületet létrehozni, ahová minden korosztály napi szinten járhatna kajakozni, havi díj ellenében. A megye nem a legfejlettebb, így sport lehetőségek is korlátozottak, ezzel most egyel több sport jelenne meg. Illetve valószínű ezzel munkahelyet is teremtenék, bár igaz nem sokat, egy-kettőt, de az is valami. A pályázatokat átnéztem, és nincs olyan amire lehetne pályázni ezzel kapcsolatban. Pedig jó lenne ha lenne valamennyi támogatás is, mert valamennyi kezdőtőke lenne, de az nem igazán elég mindenre. Nem tudom merre lehetne elindulni. Valami ötlet?
2011. aug. 30. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Végre egy ötletes kérdés :)


Én úgy állnék neki, hogy megnézném, kié a kiszemelt terület. Földhivatal, önkormányzat megmondja. Utána meg kell tudni, hogy miként lehet a területet hasznosítani, bérbevenni, stb. Ha nincs rajt bódé, raktár a hajóknak, azt fel is kell építeni.


Szükség van kiindulásnak néhány hajóra, ezeket használtan is be lehet szerezni, akár többfélét is (kajak, kenu, evezős hajók, sárkányhajó, motorcsónak, mentőcsónak, stb). Lehet, hogy vízimentő személyzet is kelleni fog. Az sem biztos, hogy a tavon lehet motorcsónakkal menni.

Szerintem neked, vagy az alkalmazottnak mindenképp kell vízijártassági engedély.


Ezeket ismerve készíts egy kalkulációt, hogy mennyi befektetést igényel.

A megyei sportszövetséget is érdemes megkeresni, nagyobb szervezettel általában könnyebb boldogulni.


A pályázatok miatt érdemes letisztázni, hogy milyen formában szeretnéd működtetni a helyet, vállalkozásként, nonprofit szervezetként, sportkörként, alapítványként, stb.


Egyébként hol van ez? Azután, hogy láttuk mondjuk egy térképen, több ötletünk is lehet, hiszen még azt sem tudjuk, mekkora a tó.

2011. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez egy egész nagy tó, víztározó, kb 43 hektár. Szabolcs megyében van. Régebben működött rajta kenus egyesület, szóval szerintem az ehhez szükséges papírok megszerzésével nem lenne gond, mert nem ismeretlen az önkormányzatnak hogy ilyen egyesület működik ott. A kajakok megszerzésével sem lenne gond, ami kellene oda, mert jelenleg is kajakozom, csak Pest megyében, szóval vannak kapcsolatok, és tudnék megfelelő áron szerezni hozzá ami kell. A tavon lehet motorcsónakot használni. Szerintem a tónak is jó lenne, meg a környékbeli üdülőhelynek is, mert valamennyire talán fellendülne ott az élet, mert jelenleg eléggé kihasználatlan a tó, horgászati szempontból is eléggé gyatra, pedig régen jobb volt, de nem foglalkoznak vele. Legtöbb részén nem mély, általában derékig érő a víz, szóval ha valaki borul, az sem baj, mert leér úgyis a lába, bár a mentőmellény ígyisúgyis kötelező lenne. Lennének ott túrakajakok is, aki csak olyanban akar megtanulni, de lennének rendes versenykajakok, és a fiatalok elindulhatnának ott egy úton a versenyzés felé, aztán ha tehetségesek akkor nagyobb egyesületbe tudnának átmenni. Azt nem tudom még, hogy milyen formában lenne jó belevágni, olyan formában szeretném amivel nagyobb lehetőségeim lesznek a későbbiek folyamán pályázatot nyerni és további pénzt kapni a fejlesztéshez. Szóval lehet nem saját vállalkozásként kellene, hanem valami más formában.
2011. aug. 30. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit továbbgondoltam a dolgot, mert tetszik az ötlet. Az jutott még eszembe, hogy nem biztos, hogy a sportegyesületet kellene erőltetni, lehetne az a kisebb része, és inkább a turizmusra kellene koncentrálni.

Így pályázati kérdésben biztos előbbre jutsz. Építhetsz pl vízisípályát, vagy jet-ski pályát, ami köré fel lehet húzni egy kisebb épületcsoportot is, vízi sportközpontnak.

2011. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez sem hangzik rosszul, csak szerintem ekkora változtatásokba nem mennének bele. Az a tó már nagyon régóta ott van, és szerintem szeretnék megtartani az eredeti formáját. Egy vizisípálya az azért sok változtatást igényelne. Jet ski pályát meg a zaj miatt nem engednék szerintem. Mert a tavon körbe üdülőterület van, és sok a nyaraló, majdnem körbe az egész tavon. Szerintem a zaj miatt nem egyeznének bele akiknek ott van telkük. A kajakozás az meg olyan kis csendes sport, és ahhoz a tavon nem is kell változtatni semmit, nem zavarnánk vele senkit, max a horgászokat, de azokból sincs olyan sok már ott. De a túrisztikai vonal tényleg jó ötlet lenne. Vagy olyasmire gondoltam még hogy nyári szünetben a gyerekeknek megoldható lenne a nyári tábor. Bár nem az ottalvós fajta, hanem olyan hogy reggel eljönnek, edzés van délelőtt is meg délután is, aztán este hazaviszik őket a szülők amikor végeznek a munkával, és ez mehetne egész nyáron amíg nincs suli, így a gyerekek is sportolnak nyáron, a szülők is nyugodtabbak, és ezzel munkahelyet is tudok teremteni, mert a gyerekekhez kellene még vagy 2-3 ember.
2011. aug. 30. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!