Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha találok az utcán mondjuk...

Ha találok az utcán mondjuk 20 millió forintot, és azt berakom a bankba, ez milyen következményekkel jár? Másnap kopogtat a rendőrség, hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség esélyes, hogy lesz@rja. De a NAV az kopogtatni fog! Bár 20 gurigáért lehet, hogy nem. Nem egyösszegbe kell betenni, esetleg 4-5 bank különböző számláira (vagy venni belőle valami értékálló dolgot, ékszert, stb) és akkor szinte biztos, hogy kutya se fog kérdezni semmit.
2011. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
banknál nem szokták nézni, csak fapofával elveszik tőled, és berakják, kész. szerintem nem lenne semmi, de ha nagyon akarnád mondjuk 2-3 millionként berakhatnád más más számlára, onnan meg átutalni egyre.
2011. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rémuralom ***** válasza:
17%

Képzeld magad egy NAV-ügynök helyébe, ahogy valaki beárulja a szomszédját, mert az betett a bankba 20 milliót, amit - és ezt a tag váltig bizonygatja, a saját szemével látta, ahogy a szomszéd lapátra söpörte a deákigazolványokat! - amit a szomszéd az utcán talált.

Hát én bizony röhögnék egy nagyot, és ellenőrizném a naptárat, hogy meggyőződjek, messze van még április.

2011. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval a bank maga nem fog feljelenteni ha jól értem.
2011. aug. 30. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A banknak jelentési kötelezettsége van! Az összeghatárban nem vagyok egészen biztos, de talán 2 milliótól kell jelentenie a NAV felé. Úgyhogy ha ilyen mázlista is vagy, akkor is részletekben tedd be, több bankba :-)
2011. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Várj csak, most olvasom, hogy már nincs bejelentési kötelezettsége a bankoknak sem...úgyhogy...
2011. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
hol olvastad?
2011. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van bejelentési kötelezettség, de nem összeghatárfüggő (legalábbis a törvény szerint) hanem a pénzmosás gyanús eseteket kell jelenteni.


Ez a cselekedet egyébként lopásnak számít, így akár rendőrségi ügy is lehet belőle.

2011. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hol olvastad, hogy nem kell jelentenie?


Szerintem 500ezer felett jelentenek mindent szépen (persze attól még nem biztos, hogy ellenőriznek is).

2012. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nekem adod a felet segitek :)
2013. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!