Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlanközvetítő megkerülése,...

Ingatlanközvetítő megkerülése, hogyan?

Figyelt kérdés

sziasztok


Lakásvásárlás előtt állok, azonban az eladó olyan összegért adná el, amit én épp nem tudok kifizetni, ezért gondoltam erre hogy az ingatlanközvetítő megkerülésével, az ő jutaléka nélkül annyival olcsóban tudnám megvenni. Kérdésem hogy van erre lehetőség? Illetve milyen buktatói lehetnek?

Erkölcsi gondjaim nincsenek a dologgal, mert a közvetítő semmi hasznos munkát nem végzett, gyakorlatilag még a házhoz is én fuvaroztam ki. Szerintem nem érdemel pénzt.


(ui: csak a kérdésemre kérek válaszokat, más jellegű véleményeket, nem ide illő okoskodást negatívozni fogok.)


2011. szept. 3. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az eladó a közvetítővel olyan szerződést kötött,hogy csak rajta keresztül adható el a lakás,akkor nem tudod kikerülni sehogy. Az eladóval beszélj erről.
2011. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó az ingatlanközvetítő, akkor nem tudod kikerülni! Kivéve, ha más neve szerepel az adásvételin, mint, aki kikérte az ingatlant. Azonban, ha az eladó kizárólagosságot írt alá, úgy még akkor se.
2011. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azzal, hogy az ingatlanos kivisz és bemutatja a lakást tesz egy szolgáltatást amiért ő neki járna valami pénz. Buktató az,hogy alá kell írni egy megtekintési nyilatkozatot, vagy az, hogy a tulajdonossal jóba lehet. Elég sok buktatója van és ő tulajdoni lapon bármikor vissza tudja nézni onnantól kezdve a jelenlegi tulajdonos fogja rohadtul megszívni. De mi lenne ha megmondanád az ingatlanosnak ezt ajánlod próbáljon meg egy kört menni.
2011. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát ha tényleg nem csinált semmit az ingatlanos, akkor elég bénán végzi a dolgát...hiába lehet nagy cég, sajnos az esetek többségében a "nevesebb" ingatlan irodák eléggé trágyán dolgoznak. Megkerülni viszont tényleg nem érdemes, mert ha aláírták a papírt, akkor többet veszíthetsz vele, mintha kifizeted rendesen...amúgy meg nem te fizeted az ingatlanost, hanem a tulaj, és bármennyiért veszed a lakást, minden esetben benne van a vétel árban a jutaléka.
2011. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!