Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek azok a családok akik...

Melyek azok a családok akik jogosultak a gázártámogatásra? Csak a nagycsaládosokra vonatkozik?

Figyelt kérdés
Bocsi a kategóriáért,nem tudtam máshova tenni. Nem találok gyakorlatilag semmi információt,csak a nagycsaládosok helyzetéről. Csak nekik járna akkor? Köszi,ha valaki tud válaszolni!
2011. szept. 8. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de ez engem is érdekelne. annyit tudok,hogy barátnőm édesanyja is igényelte,de neki túl sok volt a keresete,innen gondolom,hogy lehet,de megvan szabva az egy főre jutó összeg,ugye amin felül nem vagy rá jogosult.
2011. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,szóval a lényeg az,hogy nem csak nagycsaládosoknak jár,mert az egyedül élő anyuka is megigényelhette,csak elutasították,mert a keresete már túllépett a határon.
2011. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. :) Próbáltam utánanézni itt a neten,de nem nagyon találtam eddig semmit.
2011. szept. 8. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyerekesnek adják meg, nem baj, ha csak 1 gyereked is van, az is gyerek. Az önkormányzat adja, az 1 főre jutó nettó jövedelmet és a vagyoni helyzetet nézik. A hitelek törlesztését nem veszik alapul (olyan mintha nem lenne), csak a bevételt és a rezsiből kérik igazolni a fűtést, vizet, közös költséget és a villanyt, hogy mennyi, mivel nézik azt az arányt is, hogy a jövedelem hány %-a rezsi. (internet és tv nem tartozik a rezsi közé az igényléskor, tehát nem számít, hogy van). Az 1 főre jutó jövedelem nem lehet több nettó 37800ft-nál, mert akkor már nem jár. Ha van bármi vagyonotok azon az ingatlanon kívül, amiben laktok, akár csak egy 150 ezer ft-ot érő autó is, akkor már nem jár. Az lényegtelen, hogy az autón van-e hitel. Nézik a lakás méretét is, hogy ha kevesen laktok, de a lakás négyzetméterben nagyobb, mint amennyire feltétlen szükségetek lenne (nem tudom a mértékét), akkor sem adják meg. Kb. ennyi jutott róla eszembe, de az önkormányzatnál bővebb felvilágosítást tudnak adni, mert ők jogosultak idén szeptember 1-től adni ezt, és úgy hívják, hogy normatív lakásfenntartási támogatás.29N
2011. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez lemaradt.Természetesen a bevételt is igazolni kell. Pl. jövedelemigazolás, családi pótlékról, gyesről határozat, ha bankszámlára jönnek, akkor 1 havi bankszámlakivonat. Ha albérletben éltek, akkor az albérleti szerződés másolata is, hogy mennyit fizettek.29N
2011. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen máshogy tudom, mint az előttem szóló.

[link]

De nem csak nagycsaládosok kaphatnak, az tuti.

29N, megkérdezhetem, honnan vetted a 38 ezer egy főre jutót? Csak mert abba még mi is beleférnénk, hátha tudunk vele vmit kezdeni:)

2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy egyedülálló anyaként, amikor megkaptam, ez volt a papíromra írva, hogy mivel az 1 főre jutó nettó jövedelmünk nem éri el a 37800ft-ot, ezért kapunk havi 4900 ft-nyi támogatást. :) Bár lehet, hogy más a nem egyedülálló szülőknél ez a "határszám", azt nem tudom. 29N
2011. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Csak a nagycsaládosok kapják!

Ez 1000%-ék.

2011. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a nagycsaládosok kapják!! utána kérdeztem,van egy összeghatár(ez más egyedülállóknál,más 1-2 gyerekes és más nagycsaládosoknál),ha az alatt vagy és beférsz a keretbe akkor megkapod!
2011. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gázártámogatást csak a nagycsaládosok kapják 2012-ben!!!!!

Az már más kérdés, hogy a lakásfenntartási támogatáson belül van támogatás a gázhoz is!!

De azt az önkormányzatnál kell igényelni, a gázártámogatást pedig az államkincstárnár!!!!

2011. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!