Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha gáz konvektoros fűtésű egy...

Ha gáz konvektoros fűtésű egy lakás vagy ház, az komfortos vagy lehet összkomfortos? Nem találok egyértelmű választ erre sehol és mindenki máshogy írja.

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

komfortos.

(összkomfortos akkor lenne,ha központi fűtés lenne)

2011. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Atyavilág! ekkora hülyeséget Első!!!


A komfortnak nincs köze a fűtés típusához!


Összkomfortos, ha wc és fürdőszoba is tartozik hozzá és az mondjuk úgy a bejárati ajtón belül van, tehát csak ehhez a lakáshoz/házhoz tartozik (a szomszéd nem a tiedbe jár). Valami fűtés is kell legyen benne, ja, de mindegy miféle.


Komfortos pedig az, ha a wc és/vagy fürdőszoba nem csak egy lakáshoz/házhoz tartozik, hanem többhöz. Pl az ilyen dzsumbuj lakóépületek...: Két pici lakás között egy fürdőszoba, és mindkét egymástól független család azt az egy fürdőt használja közösen. Bejárati ajtón kívül közelíthető meg. Borzalom, láttam már ilyet...

2011. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"2. Összkomfortos az a lakás, amely legalább

a) 12 négyzetmétert meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel, fürdőhelyiséggel és WC-vel;

b) közművesítettséggel (villany- és vízellátással, szennyvízelvezetéssel);

c) melegvíz-ellátással (táv-, tömb-, egyedi központi, etage melegvíz-ellátással, villanybojlerrel, gáz vízmelegítővel) és

d) központos fűtési móddal (táv-, egyedi központi vagy etage fűtéssel)

rendelkezik.


3. Komfortos az a lakás, amely legalább

a) 12 négyzetmétert meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel, fürdőhelyiséggel és WC-vel;

b) közművesítettséggel;

c) melegvíz-ellátással és

d) egyedi fűtési móddal (szilárd- vagy olajtüzelésű kályhafűtéssel, elektromos hőtároló kályhával, gázfűtéssel)

rendelkezik."


Elsőnek inkább igaza van, de nagyon könnyű lehülyézni a másikat :-))

2011. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mégegy:


"3. Komfortos lakás:


Az a lakás, amely legalább 12 m2-t meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel és WC-vel, közművesítettséggel, melegvízellátással és egyedi fűtési móddal (gázfűtéssel, szilárd vagy olajtüzelésű kályhafűtéssel, elektromos hőtároló kályhával) rendelkezik.


Vonatkozó törvényi rendelet: 147/1992. (XI. 6.) Korm. rendelet - 4. számú melléklet az önkormányzati ingatlankataszterről



4. Összkomfortos lakás:


Az a lakás, amely legalább 12 m2-t meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel és WC-vel, közművesítettséggel (villany- és vízellátással, szennyvízelvezetéssel), melegvíz-ellátással és központos fűtési móddal (táv-, egyedi, központi vagy etázsfűtéssel) rendelkezik.


Vonatkozó törvényi rendelet: 147/1992. (XI. 6.) Korm. rendelet - 4. számú melléklet az önkormányzati ingatlankataszterről"

2011. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Igen közben én is ezt megtaláltam, csak nem volt tiszta, hogy ha konvektoros, de például társasházi lakás, ahol központi fűtés van, hova tartozik, de megvilágosodtam, hogy a lényeg, hogy egyedileg szabályozható legyen. Plussz találtam hozzá felsorolásokat is fűtéstípusra vonatkozóan, stb...A kedves kommentre pedig nem reagálok, mert pont hogy Ő ír hülyeséget!!
2011. szept. 16. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

első voltam,csakmost nézem mit írt a második.

Komfortos lakások udvari WC-vel :)

Ilyen az amikor 12évesek elkezdenek itt szakérteni.

2011. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!