Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A 180 bérezett napba beleszámí...

A 180 bérezett napba beleszámít amikor szabadságon vagyok és táppénzen?

Figyelt kérdés

És ha megvan akkor a fizetésemből fogják számolni a gyedet? Nem az előző évi keresetből számolják? Azért kérdezem mert nekem az gyed volt. Vagy mihez kell a 180 bérezett nap?

Most a 2.babát várom és lemondtam a gyest, visszamentem dolgozni de csak a szabikat kivenni és utána táppénz.


2011. szept. 16. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A 180 bérezett nap ahhoz kell, hogy az ellátásokat tudják miből számolni.

A szabadság beleszámít, a táppénz nem.


Ha van 180 bérezett nap, akkor abból számolnak naptári napi átlagkeresetet, és ez lesz az ellátások alapja.

Ha nem volt, akkor megnézik miért nem volt. Ha azért, mert az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyeden/táppénzen/tgyáson voltál, akkor az a jövedelem lesz az alapja a következő ellátásnak, amiből a gyededet számolták.

Ha viszont 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a minimálbér lesz az alap.

2011. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyesbítek:

"az a jövedelem lesz az alapja a következő ellátásnak, amiből a gyededet számolták." nem a gyededet, hanem az utoljára kapott ellátást. Ha ez nálad gyed, akkor az, ha táppénz akkor az.

2011. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó, hogy itt vagy! Látom értesz hozzá! :)

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha decemberben megigénylem a Tgyást azzal jobban járok (jan.15-re vagyok kiírva)? Mert akkor a 2010-es évet nézik ha jól értem és akkor végig gyeden voltam amiből a maximumot kaptam. Az idei évem áll 1,5 hónap gyedből, 5 hónap gyesből, 2 hónap szabadságból és a többi táppénz. A táppénz nem tudom mennyi lesz de szerintem kevesebb mint a tavalyi gyedem vagy, nem? :O

135.000.körül van a bruttó fizetésem (már ha dolgoznék ténylegesen) ebből számolták nekem az első gyerekre járó ellátásokat is.

2011. szept. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!